Sprężyny czy pianka – zakup materaca


Wybór materaca rzeczywiście nie należy do banałów. Lateksowy czy sprężynowy, za kilka tysięcy złotych – co wybrać? Tak naprawdę nie ma potrzeby inwestować w materac na całe życie.


Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl
Nie da się spokojnie działać każdego dnia, jeśli nie zapewnimy sobie wygodnego snu. Kupując materac, zapamiętajmy, że ideał jest sprawą osobniczą. Są ludzie, którzy chcą elastycznego łóżka, pozostali odpoczywają wyłącznie na twardym. Stąd też przychodzi na myśl jedyna koncepcja: materac musi być osobiście dobrany.

Stelaż na podnośnikach pneumatycznych
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl
Materace i ich rodzaje
Całkiem niedawno duża część materacy miała w środku sprężyny. Jednak dzisiaj to najtańsze podejście, ale materac sprężynowy ma pewne usterki, bo wszystkie sprężyny są ze sobą połączone. Jeśli odpoczywają na nim np. małżonkowie, odbierają ruchy po drugiej stronie łóżka. Z tego powodu właśnie popularnością cieszą się materace kieszeniowe. W nich każda sprężyna jest osobno opakowana w pewnego rodzaju kieszenie. To sprawia, że materac jest mniej miękki i jest bardziej stabilny - sprawdź jak wybrać materac.

Dzisiaj jednak coraz częściej kupowane są materace piankowe i żelowe. Można sobie dobrać zimną piankę, która jest stosunkowo tania, ale też sprężysta i dobrze odprowadza wilgoć. Popularna jest jeszcze tak zwana leniwa pianka, przystosowująca się do nacisku ciała w zależności od temperatury. Takie pomysły wykorzystywane są także w przypadku materacy kieszeniowych. Na sprężynach jest z reguły kilka warstw pianki.

materac
Author: Janpol
Source: Janpol
Drogie materace to przede wszystkim lateksowe i termo-elastyczne. Oczywiście te tez można dostać w kieszeniowej opcji, więc produkcja sprężyn może spokojnie się rozwijać - materace firmy Benet.

Dopasuj materac
Materac musi być bezbłędnie dopasowany do wagi i wzrostu. Producenci zaznaczają dla kogo zaprojektowany jest konkretny model. Istotne jest też właściwie dobrane łóżko. Stelaż powinien wydłużyć egzystencje materaca, należycie go wentylując i nie odkształcając. Najlepsze są łózka na giętych listwach, rozstaw musi być szeroki.

Najważniejsza jest głównie jakość materaca, cena trochę mniej. Materac kieszeniowy z siedmioma strefami, z dodatkową warstwą kokosową to koszt maksymalnie 400 złotych – zależnie od rozmiarów. Nie ma sensu więc szukać materaca za więcej niż tysiąc złotych, by relaksować się w komfortowych warunkach.

Tags: ciało, materac, łóżko, stelaż, pieniądz, kieszeń