Spróbuj rozplanować sobie wolny czas. Zobaczysz jak wiele Ci to da. Zaplanuj sobie przerwę, byś mógł funkcjonować na pełnych obrotach


Poszukujesz azylu, w którym możesz prawdziwie zrelaksować się? Wystarczająco już masz rutynowej krzątaniny, stresu i niepewności? Myślisz o tym, by nieco odetchnąć od tego zgiełku, co codziennie przezywasz?
turyści
Author: Ian Gratton
Source: http://www.flickr.com
Takie myśli kiełkują się w wielu umysłach, ponieważ znaczna większość z nas zmuszona jest pracować, troszczyć się o zwykłe zagadnienia. Życie to nie bajka, więc trudno spodziewać się, że to się nagle odmieni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Na szczęście mamy okazje, by choć na chwilę odetchnąć. Zapewniają to chociażby wypady na weekend. Spośród mnóstwa ciekawych miejsc na baczną uwagę zasługują: Szczawnica i Pieniny. Dowiedz się więcej: link do oferty.Szczawnica jest to miasto słynące z uzdrowisk, lezące w dolinie potoku Grajcarka, który jest prawym dorzeczem Dunajca. Duża część obszarów leży już na obszarze Beskidu Sądeckiego, zaś za doliną potoku Grajcarka możemy już zaobserwować Pieniny. To właśnie zabudowa miasteczka położona jest między Pieninami a pasmem Radziejowej, która jest położona w Beskidzie Sądeckim. Miasto leży bardzo wysoko, jak na nasze polskie warunki, od 430 do 510 m n.p.m. Tło historyczne. Pierwsze co wiadomo o Szczawnicy, to wspomnienia pochodzące z 1413 roku, chociaż wioski na tym terenie odnotowano tam już wcześniej. Jeszcze w połowie XIV Szczawnica była parafią, ale już w 1529 roku stała się filią parafii krościeńskiej. I było tak do do 1889 roku. Po pierwszym rozbiorze Polski, Szczawnica była w zaborze austriackim. W 1828 roku Szczawnicę wykupili Stefan i Józefina Szalayowie, później zaś, w 1839 roku uzdrowisko przejął syn Józef Szalay. To on uważany jest za twórcę uzdrowiska. Dzisiaj Szczawnica to jedno z najlepiej znanych i odwiedzanych uzdrowisk.

turyści
Author: Ian Gratton
Source: http://www.flickr.com
Wieloletnia tradycja i przyjazny klimat sprawiają, że opłaca się tu zawitać w każdym miesiącu. Co ciekawsze, kiedy już będziemy w Szczawnicy nie możemy sobie zabronić szansy wyprawy trasami Pienin. Jest to łańcuch górski w łańcuchu Karpat. Stanowi najwyższą cześć całkiem długiego, ale porozdzielanego pasma skałek wapiennych.

Czy obecnie szukasz czegoś fascynującego na prezentowany wątek? Jeśli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę.

Z pewnością warto zobaczyć ten region latem, ale i zimą, zobaczyć jak natura zbiera się do snu na jesień i jak spokojnie jest zimą. Warto zarezerwować noclegi przez internet wpisując na przykład pensjonaty Szczawnica, noclegi w Pieninach.

Tags: miasta, noclegi, wyjazdy, uzdrowiska