Stolica polskich Tatr – co można zwiedzić w Zakopanem?


Zakopane, określane zimową stolicą naszego kraju, to miasto często odwiedzane przez miłośników gór nie tylko podczas zimowych miesięcy, ale także latem. Do ogromnej popularności tego położonego w województwie małopolskim miasta bez najmniejszych wątpliwości przyczyniło się jego położenie geograficzne. Zakopane to miasto, które otaczają najwyższe polskie góry - Tatry.
Dla zdecydowanej większości zwolenników gór licznie przyjeżdżających do miasta jest ono tylko i wyłącznie punktem wypadowym na ciekawe szlaki turystyczne, które wiodą przez Tatry. Popularność Zakopanego jako miejscowości o charakterze turystyczno-wypoczynkowym rozpoczęła się już w XIX wieku. Pomimo tego, że od spopularyzowania miasta upłynęło już w zasadzie dwieście lat, jego popularność nie maleje. Dla tak tłumnie odwiedzających miasto turystów potrzebna jest doskonała baza gastronomiczna i noclegowa.

Zakopane
Author: Pawel Pacholec
Source: http://www.flickr.com
Zakopane poradziło sobie z tym niemal idealnie. Na przybywających tutaj turystów czeka szereg lokali gastronomicznych. Wśród nich dużą popularnością cieszą się karczmy regionalne, w których można spróbować lokalnych przysmaków: kwaśnicy lub przygotowywanego na grillu oscypka. Niemniej szeroka jest baza noclegowa. Noclegi w Zakopanem znaleźć można w licznie znajdujących się tutaj hotelach stojących na najwyższym poziomie, domach wczasowych, pensjonatach i kwaterach prowadzonych przez prywatnych właścicieli. Noclegi w Zakopanem mają więc bardzo różny standard oraz ceny dopasowane do każdej kieszeni.Kiedy ktoś udaje się pierwszy raz do Zakopanego, na pewno zadaje sobie pytanie, jakiego rodzaju atrakcje może znaleźć w tym mieście. Zakopane ma do zaproponowana naprawdę wiele nawet dla tych turystów, którzy nie zamierzają wspinać się na Giewont - czytaj o ofercie pokoi Gościny u Maryny. Wokół Zakopanego nie brakuje wielu przepięknych dolin, do których przejścia nie potrzeba świetnej kondycji. Najbardziej znana z nich to bez wątpienia Dolina Kościeliska.


Miejscem niezwykle popularnym jest również Morskie Oko – największe jezioro położone w Tatrach. Natomiast w okresie zimowym zapraszają doskonale zorganizowane ośrodki narciarskie. Nosal, Polana Szymoszkowa, Kasprowy Wierch – to tylko jedne z licznych miejsc, w którym można cieszyć się jazdą na nartach. Na potrzebujących odpoczynku turystów czeka również Aqupark z basenami o charakterze termalnym, kręgielnią oraz klubem fitness. Jeśli nawet nie posiedliśmy umiejętności jazdy na nartach, nie kochamy długich pieszych wędrówek w Zakopanem bez najmniejszych wątpliwości nie dopadnie nas nuda.

Tags: turyści, jazda na nartach, szlak turystyczny