Stres jest groźny a także niebezpieczny. Do jakich skutków może prowadzić? Ostrzegamy w poniższym artykule.


Obecne życie charakteryzuje się dużym pośpiechem, nerwami a także ograniczeniem czasu na wszystko. Cierpią na tym nasi bliscy, z którymi niekiedy widzimy się w przelocie, jadąc z nimi do pracy czy do szkoły bądź wieczorem, gdy za chwilę pójdziemy się kłaść spać.


medycyna
Author: Chris Photography~
Source: http://www.flickr.com


Aczkolwiek obecny styl życia grozi nie tylko naszym relacjom rodzinnym, lecz dotyczy również naszego stanu zdrowia, gdyż kiedy nie będziemy mieli czasu na relaks, odpoczynek, regenerację i odpowiednio długi sen, to zaczynają się kłopoty zdrowotne.
Zazwyczaj nie powinno się stwierdzać: jestem młody , toteż nic mi nie będzie zagrażać, dlaczego mam się przejmować na przykład cukrzycą, w końcu nie jestem otyły, nie palę, nie piję alkoholu itd., wobec czego nie muszę się kłopotać. A jednak dolegliwości układu krążenia, kłopoty ze stawami bądź także nawet zły nastrój to przypadłości, które dotykają osoby w każdym wieku. Porażki w pracy, nadmiernie duże tempo życia w połączeniu ze złym odżywianiem to łatwa droga do zawału serca, a jeśli dodamy do tego brak ruchu a także narastające zmęczenie łączone z nadmiernym spożywaniem produktów przetworzonych, to prosta droga (znajdź odpowiedź) do cukrzycy. A zaniedbanie leczenia jakiejkolwiek choroby to świetna droga - zobacz jaką sól sypie się na drogi - do różnorakich powikłań. Jeżeli weźmiemy pod uwagę cukrzycę może to być retinopatia cukrzycowa, czyli komplikacje prowadzące do urazu naszego narządu wzroku.


Naturalnie właściwie leczona cukrzyca łączona z właściwą dietą pozwoli nam żyć w miarę normalnie, bez groźniejszych skutków tej niebezpiecznej choroby.


Leczenie jest bardzo istotne, jednak musimy sobie zdać sprawę, iż profilaktyka daje często o wiele lepsze efekty. Więc dbajmy o siebie, a na pewno wszystko będzie w porządku.

Tags: choroby, wzrok, stres, zmęczenie, narząd