Szerokie zastosowanie kuli łokciowych


Dwa główne kategorie kul ortopedycznych to kule łokciowe i pachowe. Szersze wykorzystanie posiadają kule łokciowe, ponieważ dobrze odciążają kończynę dolną po większości urazach i operacjach.
Są wygodne i lekkie.


Kule łokciowe przeznaczone dla ludzi dorosłych, również dzieci, którzy wymagają solidnego podparcia w trakcie nauki chodzenia po urazach kończyn dolnych, do utrzymania równowagi i przesuwania ciężaru ciała w chorobach ortopedycznych. Kule stworzone są z lekkich stopów, są lekkie i składane, łatwe w przechowywaniu. laska inwalidzka odCiążają nogę po kontuzji, lub operacji i ułatwiają poruszanie się. Komfortowy, miękki uchwyt usprawnia komfort oparcia, a obejma na przedramię upraszcza podtrzymywanie równowagi podczas podpierania się na kuli. Opcje dopasowywania wysoKości pozwalają dobrać je do wymogów użytkowników rozmaitego wzrostu. Antypoślizgowe nasadki służą bezpieczeństwu na przeróżnych powierzchniach. Miękkość uchwytu jest istotna przy przewlekłym używaniu kuli. Dopasowanie złego uchwytu wywołuje przemęczenie i bolesność dłoni, jak też wpływa na długość dystansu, jaki możemy komfortowo odbyć o kuli. Kule łokciowe z miękkim mocowaniem są wyraźnie wygodniejsze w szczególności przy długookresowym użyciu. Zbudowany z gumowego tworzywa swobodniej dostosowuje się do dłoni, a ręka się nie ślizga.


kule łokciowe
Author: Stephanie |Anabelrose Photography|
Source: http://www.flickr.com


Dobrze jest jeżeli kształt uchwytu jest wyprofilowany, ażeby dawać podparcie również kciukowi.
Cały uchwyt jest szerszy co pozwala rozluźnić się palcom i zapewnia wygodniejszą powierzchnię do oparcia dłoni. Dzięki temu rozwiązaniu dłoń mniej się męczy, a spacerowanie o kuli staje się bardziej wygodne.

Tags: Ciąża, Kości, zmęczenie, zabieg, lek