Terapia małżeńska - kiedy ma sens?


Terapia małżeńska może okazać się jedynym zbawieniem dla związku, kiedy małżonkowie nie mogą sobie poradzić ze sporami, a żale a także skrywane urazy intensyfikują kryzys, prowadząc do rozłąki.
Kiedy małżeńska terapia może ocalić, odnowić związek dwojga do niedawna kochających się osób? Na początku związku, kiedy dzięki obustronnej fascynacji spoglądamy na siebie przez różowe okulary, z budowaniem relacji przeważnie nie mamy żadnego kłopotu. Zakochani po uszy uważamy ukochaną osobę za szczególną. Jest najwspanialsza a także pod każdym względem najlepsza. Nawet jej wady wydają się nam urocze. Stale odkrywamy w sobie podobieństwa, pragniemy tego samego. Z czasem szaleńcza miłość przemija i zaczynamy pomału dostrzegać, iż dzieli nas znacznie więcej, niż nam się zdawało. Na tymże tle dochodzi do scysji. Terapia (nasz serwis www) par Bochnia uczy akceptacji oraz słyszenia drugiej osoby.


słońce
Source: flickr.com


zdrowy obiad
Author: Kurman Communications, Inc.
Source: http://www.flickr.com


Kryzysy w życiu pary mogą pojawiać się z różnych względów, jak: pogoń za karierą a także połączony z tym niedostatek czasu, ochota przeforsowania swych wartości i oczekiwań względem partnera i związku, problemy związane z wychowaniem dzieciaków.

Nasz artykuł wydaje się być intrygujący? Masz chęć na następne wątki? Zatem nie ociągaj się i klikaj kanałowe leczenie zęba w poniższy link.

Lecz najczęściej są to komplikacje w komunikacji. ludzie nie umieją z sobą rozmawiać a także siebie słuchać. Nie umieją jasno wskazać swych potrzeb jak też roli w związku ani zaaprobować tego, iż każdy z nas jest różny. Miast przyzwolić sobie na realizowanie własnych zamysłów oraz rozwój, rzecz jasna w granicach rozsądku, próbujemy siłą odmienić współmałżonka jak też dostroić go do siebie. Gubimy respekt dla potrzeb a także przyzwyczajeń drugiej osoby.
Zazwyczaj pary przegapiają chwilę, gdy ich relacje zaczynają się psuć. Kryzys wywołuje intensywne emocje – wściekłość, frustrację, poczucie niespełnienia. Kiedy potrzebna jest terapia rodzinna Bochnia? Kiedy po kilku samodzielnych próbach nie możemy zażegnać kryzysu, powinno się skorzystać z terapii.

Tags: partner, czas, ludzie, problemy