Trzustka i jej powikłania z nią związane


Trzustka to specyficzny organ, który jest odpowiedzialny głównie za regulację poziomu cukru we krwi przy pomocy właściwych enzymów –głównie insuliny, którą samodzielnie wytwarza.


Drugą, również niezwykle ważną czynnością trzustki jest transferowanie do jelita cienkiego fermentów, które pozwalają na odpowiednie trawienie posiłków. problemy z tymże organem są różnorakie – niektóre z nich są nieuleczalne, jednak można z nimi normalnie funkcjonowaćprzy odpowiednio dobranej diecie.


W obecnych czasach choroby trzustki są różnorakie choroby trzustki. Najbardziej z kolei popularną wśród nich jest cukrzyca. Diabetycy doskonale wiedzą, iż ich organ nie jest w stanie dobrze funkcjonować – jest on uszkodzony, a tym samym, poziom glukozy jest podwyższony. Odróżnia się kilka typów cukrzycy – między innymi typu 1 oraz 2 lub cukrzycę kobiet będących w ciąży. Należy wspomnieć, że nieleczona może prowadzić do poważnych konsekwencji, na przykład niewydolności nerek, serca lub zaburzenia widzenia. Spośród nich najczęściej spotyka się cukrzycę typu 2, która polega na insulinoodporności, a to z kolei zobowiązuje do dostarczania organizmowi zwiększonej dawki insuliny, któremu po jakimś czasie trzustka nie będzie w stanie podołać.
jedzenie
Author: sunny mama
Source: http://www.flickr.com


Choroby trzustki to także insulinoma, inaczej rak trzustki. komórki chore wydzielają nadmierną ilość insuliny, a to obniża glukozę we krwi, które objawia się za pomocą uczucia głodu lub także drżeniem mięśni warto przeczytać na stronie . Popularne jest także ostre zapalenie trzustki, powstaje ono w 80 procentach przypadków z powodu chorób układ żółciowego, a także alkoholizmu.


Warto pamiętać, iż zapalenie trzustki jest zawsze leczone w szpitalu.

Równie interesujący materiał odnajdziesz pod tym łączem (http://pomocpsychologa.pl/) - zobaczysz, że jest bardzo wciągający, więc zobacz go.

Chorobą posiadającą wpływ na trzustkę jest mukowiscydoza, która aż w prawie 90 procentach przypadków może prowadzić do niewydolności organu także i w dzieciństwie.

Tags: wzrok, dzieci, komórki, organizm, problem