Typowe cechy obywateli Polski, czyli nasze wady i zalety


Hurraoptymizm nie jest mile widziany, jego objawy to skrzywiona w uśmiechu twarz, błyszczące oczy i niepohamowana radość. Hurraoptymizm nie jest wychwalany w narodzie, gdyż pośród smutasów to dziwnie tak się wszystkim cieszyć i pozytywnie patrzeć na świat. Według badań, Nasi rodacy uwielbiają narzekać, cokolwiek by się działo zawsze znajdą coś niedobrego. Z czego to wynika, czy naprawdę jesteśmy takimi smutasami? Przecież istnieje tyle drobnych radości, jakich codziennie nie zauważamy.


człowiek w depresji
Author: ryan melaugh
Source: http://www.flickr.com
Niektórzy zwalają to na klimat. Owszem, przez ponad pół roku pogoda nas nie rozpieszcza, pada śnieg, leje deszcz, niebo jest zasnute chmurami czyli jest do kitu. Co z tego jednak, kiedy przez kolejną część roku pięknie praży słońce i jest naprawdę przyjemnie ciepło. Dodatkowo, nie żyjemy w trudnych warunkach, gdzie wartości temperatury w zimę są ekstremalnie niskie, a w lato ekstremalnie wysokie. Patrząc na nasz klimat trzeba przyznać, że nie jest wcale taki beznadziejny.

>>> Szukasz wyjazdów do ciepłych krajów? Sprawdź wycieczki jak Meksyk z Niemiec.

Pytanie pozostaje jednak otwarte: co powoduje, że jesteśmy pesymistami? Nie potrafimy cieszyć się małymi zwycięstwami, jak gdyby to były zbyt małe powody do świętowania. Na przykład odnaleźliśmy tani bilet lotniczy do Meksyku z Niemiec, czyli w skrócie czeka nas tania egzotyka z Niemiec. Jest to sukces, ponieważ każdy wie, jak dużo kosztuje normalna wycieczka do tamtych krajów. Zamiast cieszyć się tą zdobyczą my raczej jesteśmy zachowawczy.

Czy pragniesz wyszukać pokrewny materiał? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten odsyłacz i zerknij na stronę (https://www.nadwigrami.pl/stadnina-koni,historia.html), która niewątpliwe także przykuje Twoją uwagę.Nie lubimy za bardzo przyznawać się przed kimś, że to jest sukces, gdyż taki ktoś może to skwitować westchnieniem: takie coś, myślałem, że na więcej Cię stać... Oczywiście, możliwe, że tak nie zrobi, lecz mamy to zakodowane gdzieś głęboko w psychice i to nas hamuje. Z innej strony, nie jesteśmy jak mieszkańcy krajów południowych, którzy chodzą z uśmiechem na ustach. U nas lepiej mieć surową minę, bo jak będziemy za dużo się uśmiechać\cieszyć to wezmą nas za jakichś popaprańców.

Za to jesteśmy najlepsi w narzekaniu. Jak jest dobrze to wszystko gra, może być lepiej, ale jak jest źle, to już pożoga, gorzej być nie może. Coś się wydarzy: nasza wina! Nasz rząd niedobry, sąsiad też, a co dopiero Ci piłkarze, co to nie potrafią strzelić bramki - zapoznaj się z cenom esok http://transcom-system.com.pl/pl/produkty/oprogramowanie - jakimś amatorom. O tak, wtedy podnosimy głos i jesteśmy bardzo głośni, przekrzykujemy się nawzajem, porażki pamiętamy długimi latami.

Pomimo negatywnego wydźwięku tego artykułu warto odnotować, że się zmieniamy. Po prostu. Może to kwestia zmiany pokoleniowej, lub czegoś zupełnie innego, lecz widać pozytywy, jakie dobrze rokują na przyszłość.