Uśmiech wydaje się być najważniejszą wizytówką każdego człowieka - dlatego trzeba dbać o zdrowe zęby


Mówi się, że najistotniejsze jest pierwsze wrażenie. Przez to trzeba troszczyć się o zdrowy uśmiech, gdyż potrafi on przełamywać bariery w kontaktach międzyludzkich.


Jeżeli mamy jakikolwiek problem z uzębieniem, to nie powinniśmy zwlekać z wizytą u dentysty.


kobiety
Author: COCOONABABY®
Powszechnie wiadomo, że odwlekanie sprawy nie poprawi sytuacji. Będziemy tylko łykać dużo pastylek przeciwbólowych, a problem i tak zostanie. Po jakimś czasie ból będzie okropny, więc i tak będziemy musieli umówić się na wizytę. Niestety może wówczas okazać się, że zniszczenie w naszym uzębieniu będzie już dość duże i potrzebne będzie leczenie kanałowe. Dowiemy się, że zwlekanie było okropną decyzją, gdyż tego typu leczenie bywa długie oraz dość kosztowne. Jednak jest konieczne, jeżeli nie chcemy posiadać ubytku w uzębieniu. Jeśli bowiem usuniemy zęba i pozostawimy przerwę, to sąsiadujące z nią zęby będą się chwiać, aż w końcu również mogą wypaść. Strach ma wielkie oczy, ale powinniśmy pamiętać, że to leczenie zaczynamy dla swego dobra. Będzie ono rzecz jasna przeprowadzane pod znieczuleniem, zatem na pewno nie poczujemy żadnego bólu. Kanałowe leczenie (zobacz znacznie więcej www.pco-poznan.pl) zdarza się niestety stosunkowo często, gdyż Polacy bardzo boją się wizyt u stomatologa. Nie wiadomo z jakiego powodu.


Dziś przecież wszystkie zabiegi robi się pod bardzo dobrym znieczuleniem, które zaczyna działać już po kilku chwilach. Nawet jeżeli ktoś boi się igieł, to z pewnością nie poczuje nawet ukłucia ze znieczuleniem, gdyż igła jest niebywale cienka.

Tags: uśmiech, zęby, mowa, stomatologa