Uważajmy na niebezpieczne choroby oczu


Jedną z groźniejszych i popularniejszych chorób oczu bywa zaćma. Na szczęście możemy ją wyleczyć, jeżeli zostanie odpowiednio wcześnie zdiagnozowana. Nie wahajmy się zatem oraz operujmy zaćmę.
skóry
Author: Alexander Nie
Source: http://www.flickr.com


Na zaćmę chorują przede wszystkim jednostki w podeszłym wieku. Nie musi wszakże tak być. W każdym wypadku, kiedy jest ona zdiagnozowana przez okulistę, należy ją likwidować. Zaćmę leczymy operacyjnie. Leczenie zaćmy jest nieskomplikowane jak również coraz mniej niebezpieczne dla pacjenta. Sam zabieg trwa jedynie kilkanaście minut. Zaćma usuwana bywa zwykle w trybie ambulatoryjnym, to znaczy, iż nie musimy spędzać paru dni w szpitalu, nasze życie natomiast nie ulega nagłym przemianom. Rzecz jasna po takim zabiegu trzeba pamiętać o odwiedzinach kontrolnych, by okulista mógł upewnić się, czy wszystko przebiega właściwie.


Zabieg polega na wszczepieniu nowej, sztucznej soczewki (http://rajsoczewek.pl/soczewki-acuvue) w miejscu dotychczasowej. Sztuczne soczewki - http://rajsoczewek.pl/soczewki-jednodniowe - są coraz precyzyjniejsze. Są głównie trwalsze. Coraz precyzyjniej także imitują czynności prawdziwej soczewki. Po profesjonalnie wykonanym zabiegu osobnik powoli zauważa coraz więcej. Do spoglądania z pewnej odległości nie musi nosić już okularów, lecz do czytania z bliska tak, ponieważ nie ma akomodacji w oczach ze sztuczną soczewką. Jak więc widzimy, leczenie zaćmy bywa bardzo mało inwazyjne, jednak niesamowicie efektywne. Medycyna nie potrafi jeszcze zapobiegać tej popularnej przypadłości, jednak skutecznie ją leczy.
Z takiego choćby powodu warto zapisać się na operację usunięcia zaćmy po to, aby widzieć więcej a także funkcjonować łatwiej. Bez względu na to, ile mamy wiosen.

Tags: oczy, szpital, okulista, operacja, wizyta