W co wyposażyć domową apteczkę?


Apteczka domowa powinna być wyposażona w stosowny zestaw leków, ziół, opatrunkowych materiałów oraz sprzęt trwały.


W celu łatwego odszukania koniecznego farmaceutyku, zawartość apteczki warto podzielić na kilka części.


dentysta
Author: M M
Source: http://www.flickr.com


Miej przystępne, bardziej zabezpieczone muszą być - przeniesiony tutaj leki do użytku wewnętrznego, następnie leki do zewnętrznego użytku. Z kolei środki a także materiały opatrunkowe powinny się znajdować w miejscu łatwo dostępnym, pod ręką. Na medykamenty stale przyjmowane przez któregoś z domowników musi być (rajsoczewek.pl/ray-ban) w apteczce odseparowane miejsce.


popielniczka
Author: uzi978
Source: http://www.flickr.com
Apteczka domowa powinna być poprawnie zabezpieczona przed dziećmi. Wolno w niej gromadzić wyłącznie leki wyraźnie opisane: nazwa medykamentu, zastosowanie, termin przydatności a także dawkowanie. Nie wolno gromadzić nazbyt dużej ilości specyfików. Medykamenty trzeba składować w ich własnych, oddzielnych opakowaniach. Nie wolno ich przesypywać albo przelewać. Wieczko każdego pojemnika musi być szczelnie zamknięte. Zapobiega to procesowi wietrzenia się leków. Wszelkie medykamenty muszą być składowane w ciemnych miejscach, albowiem światło wywołuje psucie się leków a także obniża skuteczność ich działania. Należy kierować uwagę na instrukcję składowania leków. Poniektóre powinny być przechowywane w wyjątkowy sposób. Zawartość domowej apteczki trzeba sprawdzać parokrotnie w ciągu roku.


W apteczce domowej muszą być wyłącznie medykamenty podawane w ramach okazjonalnej pomocy, w przypadkach typowych, zatem takich, w jakich nie ma wątpliwości, jak lek podać. W domowej apteczce powinny znaleźć się m.in. farmaceutyki przeciwgorączkowe a także syrop na kaszel.

Tags: leki, miejsca, miejsce