W jaki sposób dbać o zęby? – poradnik


Stan zębów jest jednym z kluczowych elementów decydujących o naszym wyglądzie oraz o zdrowiu całego organizmu. W jaki sposób troszczyć się o zęby, by były zdrowe a także służyły nam przez całe życie? Co zrobić, ażeby radować się zdrowymi zębami?
Trawa
Author: Kevin Dooley
Source: http://www.flickr.com


Zapobieganie próchnicy a także innym chorobom zębów polega zawsze na tym samym – najistotniejszą rolę odgrywa tutaj codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Istotne jest też zmniejszenie spożycia wyrobów mieszczących cukier, bowiem jest on podstawowym pokarmem bakterii próchnicotwórczych. Codziennym a także znanym od dawien zabiegiem jest mycie ząbków szczoteczką i pastą przez mniej więcej trzy minuty – przynajmniej dwa razy na dzień, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej bądź manualnej, wybór należy do nas – stomatolodzy powiadają, że każda z nich doskonale spełnia swe zadanie, jeżeli tylko szczotkujemy zęby odpowiednio długo oraz robimy to gruntownie. Wyróżniamy trzy warianty szczoteczek o różnej twardości włosia: miękkie, twarde i średnie


szpital
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Szczoteczkę dobrze wymieniać co kwartał, ponieważ po tym okresie traci ona swoje pierwotne przymioty, włosie się odkształca a także gorzej czyści ząbki.

Jeśli zainteresował Cię opublikowany w tym miejscu tekst, bez wahania zobacz ponadto towarzyszące informacje (https://www.swiatleku.pl/category/suplementy-na-odchudzanie) - one też są warte uwagi.

Mnogie bakterie razem z drobinami pożywienia zbierają się też na języku oraz tworzą nalot, jaki powinniśmy wyeliminować. Oprócz indywidualnego dbania o czystość zębów i jamy ustnej, przynajmniej dwa razy do roku trzeba odwiedzić stomatologa. dentysta (pełna treść) obejrzy nasze ząbki i stwierdzi, czy wszystko z nimi w porządku.
Wyczyści je też z odkładającego się nazębnego kamienia. Wizyty u dentysty pozwolą błyskawicznie spostrzec i wyleczyć zmiany próchnicze a także przeciwdziałać schorzeniom przyzębia.

Tags: wygląd, zęby, lek