W jaki sposób można dbać o siebie, aby długo móc się cieszyć zdrowiem, aktywnością i być zadowolonym z życia


Patrząc z zainteresowaniem na osiemdziesięciolatka biegającego maratony wielu ludzi osób będzie mu zazdrościć kondycji i zdrowia. Jednak nie zdają sobie sprawy, że będzie za tym stała przede wszystkim odpowiedni tryb życia. Aby przez wiele lat być w odpowiedniej formie i mieć dobre zdrowie nie starczy jedynie chcieć, lecz trzeba również zrobić pewne kroki w tym kierunku.
ćwiczenia fitness
Author: Anders Eriksson
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim trzeba zacząć od diety - bo to ona właśnie jest najbardziej odpowiedzialna za większość problemów ze zdrowiem. Po pierwsze dieta powinna być różnorodna i bogata we wszystkie niezbędne składniki. Obecnie, w erze słodyczy i fastfoodów trochę się zapomina, jak duże znaczenie mają owoce i warzywa. Dużo prościej będzie kupić dziecku ciastko, niż jabłko lub banana, a niestety tak utrwalone nawyki (jonizatory wody opinie) przekładają się później na to, czym się będzie żywił dorosły. Ograniczenie cukrów i tłuszczów jest konieczne dla utrzymywania organizmu w dobrym zdrowiu, bo w nadmiarze mają one bardzo negatywny wpływ. Warto również ograniczyć jedzenie ciężkich potraw potraw, unikać nadmiernego solenia i co jest również ważne spożywać posiłki regularnie - dużo zdrowiej jest jeść pięć razy na dzień niewielkie porcje, niż przed spaniem zjadać podwójny obiad.Dieta, warzywa, odchudzanie
Author: Genkaku
Source: http://www.sxc.hu
Następną istotną sprawą, o jaką trzeba zadbać jeżeli się chce zdrowo i długo żyć, jest fizyczna aktywność - .

Zaciekawił Cię niniejszy tekst? Jeśli tak, to szybko przeczytaj poza tym szczegóły w źródle (http://hipokrates-olesnica.pl/), odnajdziesz tam inne dane.

O tym, jak istotny jest sport na świeżym powietrzu od dawna wiadomo, wielokrotnie to zresztą potwierdziły badania naukowe. I nie potrzeba tu trenować od razu wyczynowo jakiegoś sportu, zupełnie wystarczy parę razy na tydzień po pół godziny jeździć rowerem, pływać lub biegać. Niezwykle popularne są ostatnimi czasy różne siłownie i kluby fitness, zakup karnetu do takiego miejsca z pewnością będzie świetną inwestycją w swoje zdrowie. Rzecz jasna nie można planować, że jeśli się będzie odpowiednio odżywiać i regularnie ćwiczyć, to się doczeka starych lat. Jednak z pewnością w dużej mierze ograniczy to możliwość wystąpienia wielu niebezpiecznych chorób, a na pewno zwiększy energię i zadowolenie z codziennych dni.

Tags: warzywa, posiłki, fitness