W jaki sposób podtrzymać prawidłowy poziom cholesterolu w krwi?


Częstym kłopotem zdrowotnym pośród seniorów jest podwyższony poziom cholesterolu we krwi. Mnóstwo się o tym mówi, ciągle jednak nie wszyscy mają pojęcie, jakie znaczenie dla zdrowia ma prawidłowy cholesterol.


Mówi się również o „dobrym” i „złym” cholesterolu – co to znaczy oraz jaką rolę w układzie spełniają poszczególne typy cholesterolu? Wiele osób nieświadomie nadzwyczaj szkodzi swojemu zdrowiu, nie dbając o prawidłowy jego poziom.
zioła
Author: mikael altemark
Source: http://www.flickr.com


Jego zbyt wysoki poziom jest częstokroć efektem niewłaściwego żywienia, siedzącego trybu życia i tuszy, w związku z czym oddziałuje on wprost na rozwój wielu tak zwanych schorzeń cywilizacyjnych. Długotrwale utrzymujący się wysoki poziom cholesterolu w krwi jest trudny do przywrócenia na poziom w normie, stąd wskazane jest mieć pojęcie, jak zapobiegać podwyższeniu się cholesterolu. Cholesterol jest naturalnie wytwarzany poprzez wątrobę i jest nieodzowny organizmowi do prawidłowej pracy, natomiast dopiero jego nadmiar jest szkodliwy. Właśnie z tego względu należy wystrzegać się uzupełniania cholesterolu z zewnętrznych źródeł do organizmu. Cholesterol bierze uczestnictwo w produkowaniu hormonów, jest również konieczny do syntezy witamin, stanowi też budulec błon komórkowych. Dopiero jedzenie (pizza Warszawa agora ) w ogromnych ilościach pokarmów dostatnich w cholesterol będzie stanowiło ryzyko dla zdrowia.


małżeństwo
Author: PerDormire
Source: PerDormire


Kluczem do utrzymania cholesterolu na właściwym poziomie jest zdrowe żywienie i aktywność ruchowa. Właściwa, dobrze zbilansowana dieta nestora w dużym stopniu eliminuje zagrożenie wysokim cholesterolem. W jadłospisie należy koniecznie pamiętać o jarzynach, które są dobrym źródłem błonnika jak też witamin. Kolejnym koniecznym elementem są oleje roślinne a także oliwa z oliwek.
W diecie nie możesz zapomnieć o rybach, jakie są bardzo bogatym źródłem kwasów omega-3, przede wszystkim ryby morskie.

Czy prezentowany temat Cię zainteresował? Zobacz też na pomocne materiały (http://vetan.wroclaw.pl/) posiadające tak samo ważne dane, które zapewne całkowicie Cię wciągną.

Warto także często sięgać po wyroby pełnoziarniste, które obecnie są już łatwo osiągalne na sklepowych półkach. Medykament Armolipid też pomoże nam obniżyć cholesterol.

Tags: twarz, olej, mowa, produkt