W jaki sposób przeprowadzana jest artroskopia kolana oraz rekonstruowanie ACL - kontuzja więzadła krzyżowego we Wrocławiu


Kontuzja kolana, niezależnie jaka, jest sprawą poważną. Pod żadnym pozorem nie powinno się jej ignorować, gdyż bez odpowiedniego leczenie, nic się nie poprawi. Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest bardzo poważnym uszkodzeniem. Więzadło jest stabilizatorem, uważany jest za najbardziej istotny. Chociaż tak właśnie jest, trzeba pamiętać, że nie jest jedynym, dlatego też objawy kontuzji mogą być różne.


zabieg chirurgiczny
Author: CEHURD CEHURD
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej jednak jest to uczucie uciekającego kolana, tzn. braku stabilności. Jest to połączone z bólem, naprawdę ostrym oraz charakterystycznym dźwiękiem, który przypomina trzask. W dodatku schorzeniu towarzyszy opuchlizna kolana, która choć może maleć, zostawia uczucie dyskomfortu. Jako że ACL pozwala nam wiedzieć, gdzie znajduje się nasze kolano oraz w jakiej pozycji, jego prawidłowe działanie jest naprawdę niezwykle ważne. W jaki sposób leczone jest (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban) to uszkodzenie?

Na początku przeprowadzana jest artroskopia, tzn. sposób leczenia stawy kolanowego. Jest ona uznawana za lekko inwazyjną. Polega na wprowadzeniu kamery do uprzednio wykonanego otworu. Do drugiego otworu wprowadza się z kolei niezbędne do zabiegów narzędzia. Dzięki kamerze lekarz może precyzyjnie zoperować dane miejsce. Po skończeniu zabiegu operowanej osobie zakładane są szwy. Zazwyczaj zostawanie w szpitalu nie jest konieczne. Przy rekonstrukcji ACL, naprawia się wówczas każdy uraz, który przeszkadza w dotarciu do więzadła. Jeżeli musi być na nas przeprowadzona artroskopia kolana Wrocław ma sztab specjalistów, którzy mogą wykonać taki zabieg. Jak wspominano, artroskopia jest początkowym etapem dla rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Więcej informacji

Następnym krokiem jest pobieranie fragmentu tkanki: więzadłowej lub ścięgnistej, zazwyczaj z okolicy operowanego miejsca. Pobrany materiał wprowadzany jest to odpowiednio wcześniej przygotowanych tuneli, umiejscowionych w kościach. Dopasowuje się go za pomocą implantów. Kolejno zakłada się dreny, które wyjmuje się po 1,5 do 2 dni. Pobyt w szpitalu po operacji trwa 2 do 3 dni. Po 2 tygodniach od operacji wykonywana jest pierwsza kontrola. Przez ok. 10 tygodni należy nosić specjalistyczny stabilizator. Podobnie jak w wypadku artroskopii, jeżeli czeka nas rekonstrukcja ACL Wrocław posiada bardzo dobrych specjalistów w tej dziedzinie, których znajdziesz pod tym adresem: Centrum medyczne Artemed.


chirurg
Author: Phalinn Ooi
Source: http://www.flickr.com
Konstrukcja więzadła krzyżowego przedniego jest niezwykle poważnym schorzeniem, którego zdecydowanie nie powinno się zignorować, gdyż nieleczone może doprowadzić do dużych konsekwencji. Kolano nie jest stabilne, a my jesteśmy narażeni na zwyrodnienie stawu kolanowego. Dlatego też naprawdę warto udać na artroskopię oraz rekonstrukcję, by cieszyć się zdrowiem.

Tags: zdrowie, ból, Leczenie, zabieg