W jaki sposób przygotować się do polowania? O czym należy wiedzieć? Jakie zasady powinien mieć dobry myśliwy?


Łowiectwo to szereg zaplanowanych i skoordynowanych działań, jakie mają na celu bardzo racjonalne gospodarowanie zwierzyną. Dotyczy to reguł ekonomii, ale również zgodnie z założeniami ochrony natury oraz gospodarką rolną oraz leśną. Współczesne łowiectwo jest definiowane w bardziej szerokim kontekście, gdyż określa się je jako gospodarka łowiecka.


jeleń
Author: Roman Filipkowski
Source: http://www.flickr.com
Do jej pojęć możemy dodać hodowlę i ochronę zwierzyny, a także pozyskiwanie jej w czasie polowań oraz odłowów. Z pojęciem łowiectwa nierozerwalnie związane jest myślistwo. Czasem te dwa pojęcia są stosowane zamiennie. Aby dobrze być przygotowanym do polowania musimy posiadać odpowiednie wyposażenie, które zapewniają fachowe sklepy.

Jeśli interesuje Cię to zagadnienie, to odsyłam do strony www (https://www.clarias.pl/versele-laga-c-772_773_774_1088.html), ponieważ znajdziesz tam mnóstwo zajmujących Cię tematów, które są tam omówione.

Odnajdziemy w związku z tym tam dajmy na to broń myśliwską czy spodnie myśliwskie. Łowiectwo w obecnym kształcie nie ma zbyt długiej historii, lecz historie “łowów”, to znaczy polowań, biorą się już z czasów ludzi pierwotnych. Łowy to jedne z podstawowych czynności pierwotnych ludzi i to w ciągu wielu tysiącleci.

Nie było w tamtych czasach tego typu pojęć jak “własność”, więc zwierzyna nie należała do nikogo. Polowania stanowiły główne źródło utrzymania oraz przeżycia tamtejszej ludności, ponieważ poza pożywieniem można było tak otrzymać skóry na odzież albo też poroże na najprostsze, lecz ważne narzędzia. Na przestrzeni wieków miało miejsce wiele zmian, a z powodu przetrzebiania puszcz albo rozwoju rolnictwa, polowania nie były już podstawowym zajęciem ludzi. Stały się po prostu świetne do wykazania swojej siły, zręczności czy męstwa w bezpośrednich spotkaniach z dziką zwierzyną. Poczynając więc od około 10 wieku łowy stały się przywilejem ludzi z bogatych rodów, to znaczy cesarzy, królów albo duchowieństwa.


myśliwi konno
Author: Beau Considine
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj każdy z nas może brać udział w polowaniu, rzecz jasna trzeba jednak przestrzegać wszelkich reguł. Osoba, jaka się do nich nie stosuje nazywana jest kłusownikiem i jest to najzwyklejszy szkodnik, który działa na szkodę przyrody. Żeby być gotowym na tego typu polowanie należy zaopatrzyć się w dobrym sklepie w niezbędne akcesoria, dajmy na to kurtki myśliwskie.

Tags: zwierzęta, sklep, myślistwo, łowiectwo