W jaki sposób przystosować wnętrze dla potrzeb seniora?


Mnóstwo osób przez całe swe życie mieszka w tym samym domku. Jednakże z wiekiem mieszkanie, kiedyś wygodne jak też dające poczucie bezpieczeństwa, przestaje być mieszkaniem przyjaznym.


Wrogiem staruszka stają się wysoko zawieszone kuchenne szafki, głęboka wanna czy też śliskie kafelki w korytarzu.


Śpij dobrze i wstań wypoczęta
Author: Tempur
Source: Tempur


Ważne, aby dzieci na czas dostrzegły wszystkie zagrożenia, jakie czatują na starszych rodziców w ich własnym mieszkaniu. Ocena mieszkania dla osoby starszej pod kątem bezpieczeństwa jest absolutną koniecznością, przede wszystkim gdy cierpi z powodu różnorodnych niedomagań czy też chorób osób starszych, szczególnie osteoporozy (upadek zagraża złamaniami), zaburzeń wzroku, równowagi i innych. Upadki nestora – nie wyłącznie w skutku poślizgnięcia się, lecz także z powodu ogólnego zaburzenia równowagi mogą doprowadzić do złamania kości udowej, stłuczeń, złamania rąk.

Jeśli omawiany materiał jest dla Ciebie interesujący, to bez obaw zobacz też uwagi na temat (https://lomza.centrumdemed.pl/demed/periodontologia-profilaktyka-i-leczenie-chorob-przyzebia/) - one również są warte Twojego zainteresowania.

Lepiej wyprzedzić takowe wydarzenia, aniżeli mierzyć się z ich konsekwencjami.


balkonik rehabilitacyjny
Author: Melissa Wilkins
Source: http://www.flickr.com
Gdy zaczyna nam się zdawać, że rodzicielom sprawia kłopot poruszanie się bądź korzystanie ze rynsztunków znajdujących się w ich domku, warto przejść się po wszystkich pomieszczeniach oraz kącikach (nawet jeżeli mamy wrażenie, że przecież robiliśmy to tysiące razy). W czasie takiego zwiadu bliscy seniora powinni na chwilę wcielić się w niego jak też wczuć w sytuacje, w których on się na co dzień znajduje. Toaleta jest zapewne tym miejscem, gdzie starsi ludzie najczęściej ulegają wypadkom. Sprzyjają temu mokre, śliskie płytki czy też niekomfortowa wanna.

Myślisz, że wspomniane informacje są absorbujące? Świetnie, zatem na pewno szczegóły na witrynie (https://www.apteczka-madrali.pl/95-inhalacje) zamieszczone także Cię zainteresują.

Z wiekiem również kuchnia okazać może się mało przyjazna.


Nierzadko szafki kuchenne kryją w sobie ogromne ilości akcesoriów i naczyń – kiedyś faktycznie potrzebnych, a obecnie tylko zajmujących miejsce. Wyekwipuj nestora w nieodzowne akcesoria, tj. na przykład balkonik rehabilitacyjny.

Tags: oko, sprzęt, ludzie, konie, cena