W jaki sposób troszczyć się o uzębienie w dorosłym wieku?


Kluczem do zagwarantowania sobie jasnego oraz zdrowego uśmiechu przez całe dorosłe życie jest troska o należytą higienę jamy ustnej.


Nawet u osób dorosłych wytworzyć się mogą próchnicowe ubytki a także schorzenia dziąseł, które mogą być przyczyną poważnych kłopotów.


Ważne jest, by przez całe dorosłe życie pamiętać o następujących działaniach: myj uzębienie 2 razy dziennie używając fluorkowej pasty do zębów celem usunięcia nazębnej płytki, tworzącej się na zębach kleistej warstwy, która jest podstawową przyczyną próchnicy. Na co dzień używaj nitki Dentyst w celu usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami oraz miejsc poniżej linii dziąseł, nim zmineralizuje a także przekształci się w kamień. Zaistniały nazębny kamień może być zdjęty tylko podczas profesjonalnego zabiegu czyszczenia.


kursy
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Ograniczaj konsumowanie pokarmów bogatych w cukier albo skrobię, zwłaszcza lepkich zakąsek. Im częściej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym ogromniejsze jest ryzyko atakowania szkliwa ząbków przez kwasy wytwarzane przez mikroorganizmy płytki nazębnej. Systematycznie odwiedzaj stomatologa (zobacz ortodonta) celem zrealizowania specjalistycznych zabiegów czyszczenia zębów jak też badań kontrolnych. O jakich szczególnych rzeczach tyczących się zdrowia ząbków powinienem wiedzieć jako osoba w dorosłym wieku?


Nawet kiedy systematycznie czyścisz zęby szczotkując je i użytkując nitki stomatologicznej, w wieku dorosłym pojawić się mogą kwestie nabierające istoty w kontekście zdrowia zębów i dziąseł. Na szczęście, wizytacja u stomatologa (zobacz protetyka) może pomóc w korzystnym rozwiązaniu większości takich ambarasów.

Tags: oczy, żel, czas, zęby, wiedza