W jaki sposób troszczyć się o uzębienie?


Promienny uśmiech prezentujący śnieżnobiałe zęby to nie wyłącznie przymiot człowieka sukcesu, ale też marzenie niejednej z nas.


Codzienna higiena jamy ustnej. To do znudzenia przypominane zdanie wydaje się zrozumiałe.


Gabinet SPA
Author: Giorgio Minguzzi
Source: http://www.flickr.com


Niemowlak
Author: Trevor Leyenhorst
Source: http://www.flickr.com


Niestety, badania objawiają, iż dalej wiele osób niezadowalająco troszczy się o codzienną higienę uzębienia bądź czyści ząbki niedokładnie. Należy więc przypomnieć, iż mycie zębów przez 2 minuty minimum dwa razy na dzień, a najlepiej po każdym posiłku, będzie kluczowe w walce o ładny uśmieszek. Poza zębami warto czyścić też język, na którym zbierają się liczne bakterie tworzące osad. Poniektóre szczoteczki zawierają specjalną nawierzchnię czyszczącą określoną dla oczyszczania języka. Mycie zębów nie ogranicza się jednak jedynie do szczotkowania. Aby skutecznie zadbać o ząbki, musimy również za każdym razem dokonywać oczyszczenia przestrzeni międzyzębowych z pomocą nici dentystycznych, jakie zazwyczaj zawierają fluor. Nitkowania winniśmy dokonywać z góry ku dołowi, aby nie ranić dziąseł. Celem zwiększenia ochrony jamy ustnej, należy także płukać ją specjalnymi płynami.


Soczewki
Author: Patrick Strandberg
Source: http://www.flickr.com
Odkładanie się nazębnego kamienia to proces naturalny, który tyczy się nawet ludzi czyszczących zęby po każdym posiłku.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł zamieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej tutaj, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Do jego budowy przysparzają się resztki pożywienia, drobnoustroje i substancje zawarte w ślinie. Nie jest realne bezpieczne jak też efektywne usunięcie go samodzielnie w domku.


Dlatego, by zadbać o zęby, stomatolodzy zalecają raz na sześć miesięcy wybrać się do gabinetu stomatologicznego na zabieg mieniony scalingiem. Przy tej okazji stomatolog - przejrzyj nasz newsletter wola.centrumdemed.pl/oferta/stomatolog-dentysta/ - wypełni wszelakie ubytki. Czasem konieczne jest tzw. leczenie kanałowe.

Tags: dom, oczy, szczoteczki