Wyposażenie apteczki domowej


Za wyposażenie domowej apteczki winna odpowiadać jedna, dorosła osoba. Ona będzie odpowiedzialną nie jedynie za oprzyrządowanie, ale również za bezpieczeństwo przechowywania farmaceutyków. Apteczka domowa winna znajdować się w suchym a także ciemnym miejscu, zatem nie powinna to być kuchnia albo łazienka.

Apteczka domowa musi być
apteczka pierwszej pomocy
Source: flickr.com
dobrze ochroniona przed maluchami.

Gdy uznasz, że ten artykuł jest interesujący, kliknij na odnośnik do źródła, który ma fascynujące dane na omawiany wątek - będą one z pewnością interesujące.

Wolno w niej składować jedynie panacea wyraźnie opisane: nazwa lekarstwa, zastosowanie, termin ważności i dawkowanie. Nie wolno nagromadzać nazbyt dużej liczby farmaceutyków.Specyfiki należy przechowywać w ich własnych, osobnych pojemnikach. Nie należy ich przelewać albo przesypywać. Wieczko każdego pojemnika musi zostać dokładnie zamknięte. W większości apteczek domowych znajdują się przede wszystkim medykamenty. Opakowanie farmaceutyków zakupionych na receptę winno zostać sygnowane inicjałem osoby, która przyjmuje konkretny preparat. W tenże sposób nikt inny z mieszkańców nie zastosuje tego farmaceutyku. Wśród tabletek, jakie mogą być stosowane przez całą rodzinę, warto wybrać przeciwgorączkowe, leki na przeziębienie, przeciw zaburzeniom snu, specyfiki działające przeciw wzdęciom i zaparciom, medykamenty na wątrobę, trzustkę. Warto sprawdzić: www.swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/przeziebienie (www.swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/przeziebienie)ny, działającym przeciwzapalnie, chłodząco, lekach do nacierania ciała, plastrach przeciwreumatycznych oraz panaceach do płukania gardła i kroplach do oczu w jednorazowych opakowaniach.Apteczki pierwszej pomocy. W domowej apteczce powinien znaleźć się sprzęt medyczny
Zielona apteczka
Author: Medisave UK
Source: http://www.flickr.com
konieczny do opatrywania ran zaistniałych na skutek oparzenia, skaleczenia, itd. Należą do nich: rękawiczki jednokrotnego użytku, bandaże o rozmaitej szerokości, w tym bandaże elastyczne, chusty trójkątne, gaza i wata opatrunkowa, nożyce do cięcia bandaży, klamry opatrunkowe, pęsety, worek na lód, waciki na patyczkach, płyn dezynfekujący skaleczenia, np. woda utleniona. W każdej apteczce powinien się znaleźć również ciepłomierz lekarski a także termofor.
Domowa apteczka powinna być przeglądana co kilka miesięcy. Musimy z niej wyjmować przeterminowane lekarstwa, lekarstwa bez opakowań, wyschnięte maści oraz krople. Wszystkie leki, które nie nadają się już do użycia, należy wyrzucać do specjalnych zasobników na środki farmakologiczne, nie zaś razem ze śmieciami domowymi.

Tags: Apteczka, plastry, farmaceutyki