W jaki sposób wyposażyć domową apteczkę?


Nie musimy zmieniać mieszkania w aptekę, jednak domową apteczkę warto mieć. Trzymane pod ręką kompresy mogą uratować życie. Natomiast podane odpowiednio wcześniej farmaceutyki mogą pomóc ustrzec się wizyty u medyka.


Sprawdź, co powinno znaleźć się w domowej apteczce.
Skład apteczki domowej zależy tak faktycznie od potrzeb domowników. Kiedy służyć ma osobie cierpiącej na choroby przewlekłe, musi się w niej odnaleźć zapas przyjmowanych farmaceutyków na co najmniej najbliższy tydzień. Na pozostałą treść apteczki domowej, tak jak u jednostek nie chorujących na przeciągłe dolegliwości, powinny składać się środki potrzebne w przypadku naglących dolegliwości. Na liście tej powinny się znaleźć: ciepłomierz, woda utleniona, plastry (https://www.vivamedica.pl/kinesiotaping) z kompresem, gaza, kompres, leki znieczulające jak też przeciw gorączce. Bez względu na schorzenia domowników jak też skład apteczki domowej, warto pomnieć o regularnym monitorowaniu dat ważności zawartych w niej farmaceutyków. Na medykamentach, które należy zużyć przed upływem określonego okresu od otwarcia, warto skreślić mazakiem odpowiednią datę.


piegi na kolanach
Author: DesultoryMe
Source: http://www.flickr.com


Należyte przechowywanie medykamentów jest niezwykle ważne, a nieprzestrzeganie obowiązujących reguł może się niedobrze skończyć. Każdy z nas trzyma w domu środki znieczulające, przeciw grypie a także odkażające. Dużo z nich możemy przechowywać długo.
Jednakże w domowych apteczkach przechowujemy również farmaceutyki pozostałe po niedokończonych terapiach. Środki nagromadzane są przez całą familię. Nie wiadomo w jakim celu je magazynujemy, szybko zapominamy, jakie było ich początkowe użycie.

Tags: leki, życie, lek, środki