W jaki sposób wystarczająco troszczyć się o zęby ?


Zadbane uzębienie to wizytówka każdego człowieka. Poleca się pamiętać o tym codziennie, gdyż to właśnie rutynowe zwyczaje higieniczne mają wpływ na ich stan. Różnorodne kultury stworzyły różnorakie drogi na utrzymanie dobrej higieny zębów.

Najbardziej popularna to jak można przypuszczać plastikowa szczoteczka do zębów. Ludy spoza krajów rozwiniętych również stworzyły własne metody troski o uzębienie. Przykładem jest miswak, to znaczy rozszczepiona na końcu gałązka drzewa arakowego, która przypomina szczoteczkę - używany jest zamiast tworzonych z tworzywa sztucznego szczoteczek do zębów w rejonach Somalii.

białe zęby
Author: birdco.pl
Source: birdco.pl
Rzecz jasna samo szczotkowanie zębów nie gwarantuje nikomu zdrowego uśmiechu. Duży wpływ na zęby mają skłonności rodzinne, choroby, bogata w cukier dieta jak i palenie papierosów. O ile z predyspozycjami genetycznymi nie możemy nic zdziałać, tak wszystkie inne czynniki są zależne od nas. Walcząc z brązowymi zębami zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z picia kawy jak i rzucić palenie papierosów - są to główne powody żółknięcia zębów pośród ludzi. Stworzono wiele żeli i preparatów wybielających zęby, jednak niewłaściwe stosowanie może uszkodzić płytkę nazębną, w związku z czym bardziej skuteczny z pewnością okaże się dentysta łódź retkinia. Wyszkolona kadra dentystów zatroszczy się o naszą jamę ustną w należyty sposób, a dodatkowo możemy liczyć na sugestie lub darmowe próbki renomowanych produktów stomatologicznych. Sprawdź ofertę.gabinet dentystyczny retkinia
Source: arsdental.pl
Jeśli chcesz uniknąć problemów z próchnicą trzeba bezwzględnie unikać słodkich napojów. Zawarty w nich cukier jest w stanie wyrządzić wielkie szkody wymagające interwencji stomatologa i często inwestycji w implanty, a jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć (wejdź na naszą stronę). Gdy mimo stosowania się do podstawowych zasad kontroli uzębienia stan naszych zębów nie jest zadowalający, warto odwiedzić miejsca typu klinika dentysta Retkinia. Kompetentny zespół stomatologów wypełni braki i wyjaśni jakich środków poleca się używać, by nie dać się nawrotom przykrych dolegliwości lub pożółknięć.

Tags: drzewa, higiena, uzębienie, papierosy, implanty