W jaki sposób zapewnić jingle swojej stacji radiowej?


Jingle radiowe to utwory, które stosowane są jako przerwy w audycjach radiowych i telewizyjnych lub po prostu dźwięki określające poszczególne rozgłośnie. Często prawidłowy wybór utworu może sprawić, że będzie on wizytówką danego przedsiębiorstwa i doprowadzi do tego, że stanie się ono bardziej rozpoznawalne. Właściciele opisywanych tutaj firm mogą zatrudnić osobę, która wykona cały pakiet tego typu muzyki lub skorzystać z coraz szerszej oferty proponowanej przez studia nagrań. Możliwości wyboru idealnych dźwięków jest mnóstwo, dlatego też nie należy podejmować decyzji zbyt szybko.
Emisja radiowa
Author: Martin Pulaski
Source: http://www.flickr.com
Darmowe jingle radiowe z to genialne rozwiązanie dla początkujących stacji radiowych. Krótkie melodyjki, które oferuje studio nagrań, można uzyskać bezpośrednio ze strony internetowej danej firmy. Gdy założenia się sprawdzą, pozostaje tylko złożenie zamówienia na indywidualną oprawę muzyczną. W większości przypadków darmowe jingle radiowe mogą być wykorzystywane jedynie w swojej oryginalnej formie, nie można tworzyć remiksów i dostosowywać ich do własnych potrzeb samodzielnie. Jest to uznawane za działanie niezgodne z prawem. Studio nagrań wykonuje nie tylko jingle radiowe, lecz także całą oprawę muzyczną. Jeżeli klient zdecyduje się na nią, w głównej mierze będzie uczestniczył w powstawaniu projektu. W związku z czym wspólnie z pracownikami studia ustalana jest początkowa koncepcja oraz motyw, jaki ma przewodzić takim kompozycjom.

Kolejnymi krokami jest napisanie melodii oraz zarejestrowanie jej. Jingle radiowe to jednak nie tylko sama melodia. Najczęściej podczas jej trwania wypowiadana jest nazwa audycji czy też radia, w którym prezentowany jest program. Z tego powodu oferta zawiera również „banki głosów”, które używane są w jinglach. Niejednokrotnie w takich zbiorach znajdują się nagrania głosu znanych telewizyjnych lektorów, aktorów czy też piosenkarzy. Klient zamawiający jingle radiowe ma ogromny wybór, a także znaczący wpływ na to, co zrobi wybrane studio nagrań. Jeżeli jednak zamawiający nie czuje się profesjonalistą w tej dziedzinie i nie posiada własnej koncepcji, może liczyć na pełną pomoc czy współpracę ze studiem nagrań.
Szukając odpowiedniej oprawy muzycznej dla swojego przedsiębiorstwa, warto wybrać się do profesjonalistów. Studio nagrań pomoże nam dostosować dźwięki do konwencji, a cały proces zajmie niewiele czasu. Współpraca może zaowocować stworzeniem melodii, które stale będą kojarzyły się z daną marką i staną się same w sobie niesamowitą reklamą. Wszelkie wiadomości na temat zamówień można znaleźć na stronie internetowej danego studia, gdzie mamy możliwość zapoznania się z dotychczasowymi osiągnięciami firmy, przykładowymi utworami, jakie w niej powstają oraz pełnym zakresem usług proponowanych klientom.

Tags: klient, współpraca, studio nagrań, melodyjki