W jakich schorzeniach stosujemy leczenie falą uderzeniową?


Terapia Falą Uderzeniową SWT, jest nowoczesną, ogromnie efektywną metodą terapii. Fala uderzeniowa wykorzystywana w terapii jest rodzajem leczniczej fali akustycznej aplikowanej na zewnątrz organizmu o ogromnie dużej energii.


Fale takie przyspieszają przebieg zdrowienia przez stymulowanie metabolizmu oraz pobudzenie krążenia krwi, rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów jak też obniżenie napięcia mięśni. Terapia z wykorzystaniem tejże fali jest
Lekarz
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com
przetestowaną, efektywną metodą zwalczania przewlekłego bólu, często alternatywą dla zabiegów operacyjnych zmian zwyrodnieniowych a także powypadkowych narządów ruchu. Obniżenie bólu odbywa się poprzez aktywację neuronów powstrzymujących przewodnictwo sygnałów bólowych oraz oddziałuje na wytwarzanie i rozproszenie substancji P która uczestniczy w transmisji bólu.


Uszkodzone tkanki stopniowo odnawiają się i wspierają przebieg leczenia. Prócz tego fala uderzeniowa kraków służy regeneracji i przebudowie tkanek, eliminuje zwyrodnienia w obrębie mięśni, ścięgien i więzadeł jak też ich przyczepów. Zwiększa obieg naczyniowy krwi, aktywuje miejscowo układ odpornościowy. W celu osiągnięcia najlepszej efektywności kuracji, w czasie zabiegu przekraczany jest próg bólowy chorego (ból jest niewielki). Tolerancja bólu zwiększa się w trakcie następnych zabiegów. Operacje takie odbywają się w przerwach 3-5-7 dniowych (zależnie od rozstrzygnięć prowadzącego lekarza). Kuracja falami jest wyraźnie potwierdzona w schorzeniach barku, biodra, kolana, bólu łokcia jak też stóp. Leczy także: ból ścięgna rzepki, zapalenie powięzi podeszwowej stopy, syndrom boleści mięśniowo-nerwowych, ból ścięgna podeszwowego, zwapnienia w obrębie tkanek miękkich stawów, stany pourazowe, zespół tarcia pasma biodrowo-piszczelowego a także bóle w pachwinie.

Skuteczność terapii falą uderzeniową jest nadzwyczaj wysoka (wynosi 70-80%). Fala uderzeniowa to opcja z której warto skorzystać. To niezwykle nowatorska strategia leczenia, rezultaty terapeutyczne będą zauważalne już po kilku zabiegach. Jaką metodą znaleźć sprawdzony gabinet wykorzystujący tą metodę terapii na Dolnym Śląsku? Starczy siąść przed komputerem po czym w Google wpisać wyrażenie: fala uderzeniowa (zobacz także fala uderzeniowa, Artemed) i Wrocław, względnie uszkodzenie łąkotki (wszystko o łękotce i powikłaniach z tym związanych!) Wrocław - jeżeli taki kłopot nas dotyczy.

Tags: efekty, zabiegi, fale