W jakie miejsca wybrać się na wakacje? Czy dobrym kierunkiem będzie Stary Kontynent? I kraje tego typu jak Wielka Brytania czy Holandia?


Każdego roku mamy ten miły dylemat - w które miejsce pojechać na urlop? To naprawdę miłe planowanie, gdyż zdajemy sobie sprawę, że zasłużyliśmy sobie na urlop, podczas którego będziemy robić, co naprawdę lubimy. Nie będziemy zmuszeni myśleć o pracy, gdyż zostanie nam tylko planowanie przyjemności. W które miejsca wybrać się na wakacje? Rzeczywiście jest bardzo wiele możliwości, szczególnie dzięki tanim liniom lotniczym.
Latamy więc praktycznie, w jakie miejsca chcemy, chociaż oczywiście to, czy przelot będzie tak naprawdę tani jest zależne od kierunku. Istnieją jeszcze miejsca, do których loty są dosyć drogie, może w przyszłych latach się to zmieni. Niemniej jest tak wiele miejsc które warto zobaczyć, kiedy wylot jest rzeczywiście korzystny cenowo, że szkoda marnować pieniądze na bardziej kosztowne kierunki. Weźmy np. nasz kontynent - Stary Kontynent. Jest tu tak dużo do zobaczenia, iż może zadziwiać nasza nieznajomość poszczególnych państw. W szczególności Wielka Brytania oraz loty do Uk (czytaj). Wiele osób w tym momencie się nie zgodzi i stwierdzi, że tak naprawdę zna Wielką Brytanię, ponieważ jeździło się tam do pracy. Oczywiście, że dzięki temu można poznać jakąś część Anglii, ale powiedzmy sobie szczerze, iż dość często poza pracą nie mamy tam za dużo czasu na inne zajęcia. Niestety, Polacy w Wielkiej Brytanii pracują naprawdę ciężko i rzadko zwiedzają ten kraj, bo odkładają oszczędności na bardzo istotny cel - po powrocie do naszego kraju mogą na przykład zbudować dom.
Warszawa
Source: www.morguefile.com


Tymczasem warto skorzystać z tego, iż tego typu rynek pracy jest tak bardzo chłonny i że jeszcze przez długi okres lat będą dosyć tanie loty do Uk i polecieć tam na wakacje. Wielka Brytania jest faktycznie interesująca, na pewno oryginalna, w swoim stylu. Poza interesującymi miastami z Londynem na czele, są tam piękne krajobrazy oraz nigdzie niespotykany brytyjski krajobraz . Na pewno warto więc pomyśleć o tym kierunku. Następnym interesującym miejscem naszego kontynentu jest Holandia, a w szczególności Amsterdam. Amsterdam jest bardzo wygodny do zwiedzania, bo nie jest to wielka metropolia. To stolica nie tylko Holandii, lecz również sztuki, kultury i designu. Amsterdam ma opinię miasta tolerancji oraz współistniejących wpływów wielu kultur. Do dzisiaj dla niektórych może być zaskakujące to, że sprzedaje się tam całkowicie legalnie niewielkie ilości marihuany - do 5 gramów klientom od osiemnastego roku życia. Marihuana dostępna jest w tak zwanych coffe shops.
Holandia
Author: Dekoral
http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-amsterdamuW Amsterdamie nie tylko miękkie narkotyki są zalegalizowane, także prostytucja, w tym celu wyznaczona jest specjalna strefa, tzw. Red Light District, co oznacza Dzielnica Czerwonych Latarni, w jakiej usługi zapewniane są w przeszklonych witrynach. To względnie spokojne miasto, nie za bardzo duże jak na metropolię, zlokalizowane wśród setek kanałów. Całe jego centrum to Starówka, tak więc nie ma co się bać zbytniego ruchu samochodów. Są bardzo ciekawe cenowo loty z Warszawy do Amsterdamu, więc warto tam się wybrać choćby na kilka dni.