W naszym państwie niełatwo jest otrzymać zezwolenie na pistolet czy karabin


Każdy, kto ogląda amerykańskie filmy, jest świadom tego, że niemal każdy posiada w USA pistolet. Takie panuje u nich prawo. W Polsce jest jednak zupełnie inaczej.


Każdy broni swego prawodawstwa - Amerykanie mówią, że posiadanie broni jest równoznaczne z prawem do wolności i obrony życia swego oraz swych bliskich.


Szwecja
Author: www.4taroty.pl


Twierdzą, że prawo to daje im konstytucja. W Polsce większość obywateli jest raczej za minimalizowaniem obecności broni w przestrzeni publicznej.

Masz szansę, by tutaj przejrzeć intrygujący news? Chcesz więcej? Zatem kliknij w źródło i przejdź na kolejną stronę z różnymi zagadnieniami.

Znaczny procent rodaków jest zatem za zaostrzeniem przepisów, według których dostaje się pozwolenia na broń. Twierdzą także, że testy psychologiczne muszą być surowsze w takich zawodach, gdzie ludzie mają kontakt z bronią - czyli z reguły policja albo wojsko. Broń wydaje się być zatem stosunkowo ciężko dostępna, chociaż niestety krąży też w drugim obiegu. I tam na nieszczęście można kupić wszystko. Najczęściej od mafii, co potwierdza to, że jeszcze mnóstwo jest do zrobienia, jeśli mówimy o zlikwidowaniu różnych grup kryminalnych. Z bronią powinno się umieć obchodzić. Posiadanie jej jeszcze o niczym nie świadczy. Jeśli ktoś odczuwa do niej pociąg, ale nie chce przechodzić długich formalności dotyczących pozwolenia na jej posiadanie, to na pewno z przyjemnością wybierze się na strzelnicę.
Tam przeszkoleni pracownicy wytłumaczą nam szczegółowo, jak działają różne rodzaje broni i z niejednego modelu będziemy mieli możliwość sobie postrzelać. Jedynie nie będziemy mogli oddać serii z kałasznikowa, gdyż zabrania tego polskie prawo. Jednak będziemy mogli strzelać z niego pojedynczymi strzałami.

Tags: model, broń, kupić, możliwości, raj