W ostatnich latach ilość pacjentów odwiedzających statystyczną krajową aptekę spadła


Na ten stan opisujący formę krajowego rynku farmaceutycznego wpływa kilka czynników. Głównym czynnikiem okazuje się być na pewno nasycenie rynku. W ostatnim okresie zobaczyć można, szczególnie w tych największych polskich miastach, przyrost aptek.
kanapki
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com


Na każdej ulicy znajdziemy dwie, a często i trzy apteki (opinie na nasz temat) w bezpośredniej bliskości. Poza tym, od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje nowa ustawa refundacyjna. Nowe przepisy nakładają na przedsiębiorców stałe marże od lekarstw podlegających refundacji. Farmaceuci nie mają możliwości stosowania systemów lojalnościowych, informowania o upustach, rabatach i programach specjalnych na lekarstwa oferowane bez recepty. Wszystko to powoduje, że zanim zdecydujemy się na otworzenie apteki (ciąg dalszy tego materiału- nowafarmacja.com.pl/nasze-apteki/) musimy się mocno zastanowić lub wybrać odpowiednią metodę działania. W Polsce nie brak jest ofert sieci franczyzowych o ugruntowanej już pozycji, które przed podpisaniem umowy z potencjalnym franczyzobiorcą starannie analizują rynek, na którym miałaby zaistnieć nowa placówka. Gdy więc w naszym w projekcie jest apteka franczyza, może być doskonałym wyjściem. Propozycja franczyzowa skierowana jest do ludzi twórczych, zorientowanych na sukces w handlu w branży o wysokim zaufaniu społecznym, poszukujących pewnych form prowadzenia własnej działalności gospodarczej, stawiających na rozwijanie się i wyzwania, a jednocześnie pragnących wykorzystać otrzymaną wiedzę i doświadczenie w praktyce - czytaj o aptece w franczyzie.


inną kwestią jest sposób zakupu leków do naszej apteki. Grupa zakupowa aptek okazuje się być świetnym pomysłem na dostawę. W ciągu ostatnich lat bardzo uległa zmianie sytuacja na polskim rynku detalicznym lekarstw -
Pojawienie się sieci aptek wymusiło na prywatnych właścicielach konieczność dostosowania cen a także prowadzenia zabiegów promocyjno-marketingowych. Jednym z rozwiązań ułatwiających konkurencję z sieciami są grupy zakupowe. Wspólne wielkie zamówienia w hurtowniach dają szansę negocjacji mniejszych cen.

Tags: sok, oko, oferta