W ostatnich latach ilość pacjentów odwiedzających statystyczną krajową aptekę spadła


Na ten stan opisujący formę krajowego rynku farmaceutycznego wpływa kilka czynników. Głównym czynnikiem okazuje się być na pewno nasycenie rynku. W ostatnim okresie zobaczyć można, szczególnie w tych największych polskich miastach, przyrost aptek.
kanapki
Author: Charles Haynes
Source: http://www.flickr.com


Na każdej ulicy znajdziemy dwie, a często i trzy apteki w bezpośredniej bliskości. Poza tym, od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje nowa ustawa refundacyjna. Nowe przepisy nakładają na przedsiębiorców stałe marże od lekarstw podlegających refundacji. Farmaceuci nie mają możliwości stosowania systemów lojalnościowych, informowania o upustach, rabatach i programach specjalnych na lekarstwa oferowane bez recepty.

Jeżeli poszukujesz podobnych informacji na omawiany wątek, to też rzuć okiem na mieszanka ziół na pasożyty pokrewne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Wszystko to powoduje, że zanim zdecydujemy się na otworzenie apteki (ciąg dalszy tego materiału- nowafarmacja.com.pl/nasze-apteki/) musimy się mocno zastanowić lub wybrać odpowiednią metodę działania. W Polsce nie brak jest ofert sieci franczyzowych o ugruntowanej już pozycji, które przed podpisaniem umowy z potencjalnym franczyzobiorcą starannie analizują rynek, na którym miałaby zaistnieć nowa placówka. Gdy więc w naszym w projekcie jest apteka franczyza, może być doskonałym wyjściem. Propozycja franczyzowa skierowana jest do ludzi twórczych, zorientowanych na sukces w handlu w branży o wysokim zaufaniu społecznym, poszukujących pewnych form prowadzenia własnej działalności gospodarczej, stawiających na rozwijanie się i wyzwania, a jednocześnie pragnących wykorzystać otrzymaną wiedzę i doświadczenie w praktyce - czytaj o aptece w franczyzie.


inną kwestią jest sposób zakupu leków do naszej apteki. Grupa zakupowa aptek okazuje się być świetnym pomysłem na dostawę. W ciągu ostatnich lat bardzo uległa zmianie sytuacja na polskim rynku detalicznym lekarstw -
Pojawienie się sieci aptek wymusiło na prywatnych właścicielach konieczność dostosowania cen a także prowadzenia zabiegów promocyjno-marketingowych. Jednym z rozwiązań ułatwiających konkurencję z sieciami są grupy zakupowe. Wspólne wielkie zamówienia w hurtowniach dają szansę negocjacji mniejszych cen.

Tags: sok, oko, oferta