Samotna podróż górska


Warto w pojedynkę chodzić w góry. Nie ma znaczenia czy jesteś damą, czy mężczyzną, ile masz lat i jakie jest twoje doświadczenie. O ile czujesz, że na twojej drodze chcesz samotności, po prostu uczyń to i odważ się wyruszyć w pojedynkę.
zobacz
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Łatwo mówić, ale w jaki sposób się do tego zabrać? Jak zacząć swoją samotna podróż, kiedy do chwili obecnej podróżowało się tylko w grupie? Poniżej wskazówki, które mogą w tym pomóc. Odnoszą się one do górskich wędrówek, ale większość z nich możesz bez problemu stosować również podczas podróży po obcym państwie.

Nie lękaj się podróżować w pojedynkę, jeśli czujesz, że to uwielbiasz i tego pragniesz, że leży to w twojej naturze. Kiedy odkryjesz, iż podróżowanie w towarzystwie innych nie daje ci przyjemności, a wręcz męczy, po prostu spróbuj pójść własnym szlakiem. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w samotnych włóczęgach, rozpocznij od łatwych i krótkich szlaków, stopniowo zwiększając trudności a także dystanse. Rutyna przychodzi z czasem i przebytymi kilometrami. Nie wskazane jest skakać na zbyt głęboką wodę. W najlepszym wypadku zniechęcisz się pierwszym fiaskiem i przenigdy więcej nie spróbujesz. Jaki szlak jest dobry, ażeby spróbować swej pierwszej, samotnej wędrówki? Zacznij od poznawania interesujących miejsc w twojej okolicy, nawet jeśli są to łatwe, nizinne szlaki. Wybierz się tam na weekendową ekskursję z namiotem.


Jezioro w górach
Author: Jayphen
Source: http://www.flickr.com
Zabierz niezbyt ciężki namiot jednoosobowy. Gdy zobaczysz, iż samotne wędrowanie jest tym, co kochasz, wybierz się w niskie góry, wydłużając dystanse i czasy które pokonujesz. Załóż wygodne buty north face, włóż do plecaka przeciwdeszczową katanę.

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na opisywany temat, wejdź tutaj, to naprawdę świetne opracowanie tego zagadnienia.Pozyskuj informacje o miejscu, przez które zmierzasz. Zanim wybierzesz się w pojedynkę w góry, przestudiuj plany i przewodniki, oraz pogadaj z tymi, którzy już tam byli. Naucz się nawigowania z mapą i kompasem. Dowiedz się, jakie ewentualne niebezpieczeństwa możesz spotkać w drodze. W kłopotliwych wypadkach takie przygotowanie procentuje. Nie lękaj się zgubienia, jednak bądź na nie przygotowany. Dobry wędrowiec to nie ten, który się nie gubi ale ten, który dysponuje wystarczającym ekwipunkiem, rezerwą paliwa oraz pożywienia, aby móc odszukać drogę bez pośpiechu, a w przypadku konieczności również rozbić namiot aby przeczekać, aż mgła opadnie, a deszcz minie.

Tags: góry, kurtka, mapy, namiot