W trosce o dezynfekcję sprzętów medycznych


Niezależnie od dziedziny medycyny, prócz dbałości o podejmowanie właściwych leczniczych kroków, tak samo ważna jest troska o urządzenia wykorzystywane w czasie zabiegów czy operacji. Nie każde bowiem używane są jedynie raz, a po dokonaniu określonych medycznych czynności wrzucane do pojemników. Znaczna większość sprzętów medycznych służy wielu pacjentom, a co się z tym wiąże utrzymanie wysokiego poziomu ich czystości jest kwestią priorytetową dla zdrowia.


urządzenie dezynfekujące
Author: YUCHIA CHUNG
Source: http://www.flickr.com
W temacie utrzymania koniecznych standardów czystości medycznych sprzętów pomocna staje się tak zwana myjnia dezynfektor. Zapewnia ona skuteczne mycie oraz dezynfekcję zróżnicowanych narzędzi, dlatego też znakomicie sprawdza się nie tylko w placówkach medycznych, lecz także w laboratoriach i klinikach stomatologicznych. Urządzenie składa się między innymi z komory nieprzelotowej jednodrzwiowej, drzwiczek mogących pełnić funkcję stolika dla wykładanych sprzętów, komory myjni wraz z elementami funkcjonalnymi tj.

Jeśli pragniesz bezzwłocznie odnaleźć zbliżone teksty odnoszące się do analizowanego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (http://hipokrates-olesnica.pl/stomatolog/) na innej tego typu witrynie.

ramionami spryskującymi, przewodami rurowymi, elementami grzewczymi, a także suszarek, pojemników, tac narzędziowych, i innych. Działanie danych części ułatwiają sterowniki oraz specjalistyczne oprogramowanie. Warto dodać, że myjnia dezynfektor oferuje powtarzalny przebieg procesu mycia i dezynfekcji sprzętu (zatem oferuje spełnienie wymogów opisanych w jednej z norm – DIN 58952-3), możliwość kontroli parametrów procesu (np. wysokości temperatury), walidacji procesu, przeprowadzenie testów kontrolnych, oszczędność środków stosowanych do czyszczenia czy czasu samego personelu - myjnia dezynfektor.


dezynfekcja
Author: Jérôme Decq
Source: http://www.flickr.com
Znaczącą uwagę do zachowania czystości oraz sterylności narzędzi przywiązuje także Planmeca – globalny lider produkcji innowacyjnych urządzeń medycznych, spotykanych w rozmaitych sektorach opieki zdrowotnej - planmeca W asortymencie oferowanych przez nią produktów można odnaleźć między innymi unity stomatologiczne (czyli fotele dentystyczne z dodatkowym wyposażeniem, np. monitorami, stojakami na konkretne sprzęty, itp.), rentgeny, rozwiązania programowe (systemy do przetwarzania obrazu i inne rozwiązania cyfrowe) i mnóstwo innych. Należy podkreślić, iż w czasie wytwarzania sprzętów, Planmeca opiera się na licznych badaniach, współpracy z ekspertami zajmującymi się tematyką zdrowia, a co najistotniejsze – zapewnia właściwą higienę oferowanego sprzętu poprzez dobór najlepszych materiałów, konstrukcji i doskonałych parametrów technicznych.

Tags: materiał, medycyna, norma