W życiu każdego człowieka może przytrafić się tak traumatyczne przeżycie, że potrzebna będzie pomoc dobrego specjalisty


Jeśli jakaś trudna sytuacja nie daje nam funkcjonować i zbyt bardzo obciąża nas emocjonalnie, to nie możemy zostać z tym sami. Nie powinniśmy się wstydzić.
endokrynolog
Author: Julia P
Source: http://www.flickr.com


Należy szukać pomocy psychologa.


Jeśli dokucza nam kręgosłup, to idziemy do ortopedy. Kiedy boli nas serce, to zapisujemy się na wizytę do kardiologa. Tego nikt się nie wstydzi i z tego się nikt nie wyśmiewa. Więc dlaczego wstydzimy się wybrać do psychologa. Są tacy, którzy robią coś o wiele gorszego - wyśmiewają się ze znajomych, którzy poszli na wizytę. A przecież przytrafiają się czasami sytuacje, z którymi trudno sobie poradzić samemu.

Pragniesz zgłębić poza tym inne podobne artykuły, jednak nie masz pewności, w którym miejscu je znaleźć? Bez obawy - zobacz więcej w serwisie (www.apteczka-madrali.pl/104-biegunka).

Może być to na przykład strata bliskiej osoby. Możemy wtedy popaść w odrętwienie albo nawet depresję. Należy wtedy dać sobie pomóc. Nie powinniśmy przecież dźwigać tego ciężaru do końca życia. W każdym sporym mieście jest niejedna poradnia we Wrocławiu - (gabinet psychoterapii wrocław) psychologiczna, gdzie zajmą się nami profesjonaliści. Mamy możliwość zapisać się na wizytę do specjalisty. Najważniejsze jest to, by się nie lękać. Trzeba się otworzyć oraz mówić szczerze. Wszakże przyszliśmy tam szukać pomocy. Nawet jeżeli zechcemy płakać, to nie powinniśmy się tego wstydzić. Łzy często są pomocne, ponieważ dają możliwość się oczyścić. Powinniśmy być świadomi tego, że pojedyncza wizyta nie nie rozwiąże naszych problemów. Proces pozbywania się depresji czy traumy bywa powolny.
Trzeba więc być cierpliwi i co tydzień chodzić na spotkania z psychologiem. Z biegiem czasu nasz stan zacznie się poprawiać. Powrócimy do życia.

Tags: serce, żel, problem, wizyta, specjalisty