Właściwości lecznicze konopi

Posted on 04/12/2017 10:05am

Lecznicze użycie konopi staje się ostatnimi czasy coraz to bardziej rozpowszechnione dzięki licznym badaniom naukowym, coraz ogromniejszej liczbie osób które skorzystały z ich właściwości jak też szerszemu rozpowszechnieniu informacji na ten temat.


Wykorzystanie lecznicze konopi czy może marihuany medycznej? Chociaż oba terminy wykorzystywane są w sposób niedyskryminujący, faktycznie będą mieć jednakowe znaczenie.


medyczna marihuana
Author: Serge Tanet
Source: http://www.flickr.com
Konopie często są wykorzystywane do celów terapeutycznych bez wymaganych kryteriów dotyczących zapewnienia poprawy wyników terapii. Medyczne konopie to konopie hodowane wg określonych norm, jakie przeszły odpowiednią kontrolę jakości, zgodnie z internacjonalnymi wytycznymi dotyczącymi ziołowych produktów leczniczych. Określenie medyczna marihuana określona do użycia leczniczego odnosi się do celu, w którym artykuł jest używany, nie natomiast do jego jakości.


Młoda kobieta
Author: Robert Moran
Source: http://www.flickr.com


Podczas terapii wielu schorzeń można dostrzec przypuszczalne korzyści z wykorzystania marihuany, zważywszy, że praktycznie wszystkie organa i systemy mają obszary wrażliwe na oddziaływanie ich substancji aktywnych (kannabinoidów; przykładowo CBD albo THC). Są to schorzenia takie jak: padaczka, choroba Alzheimera albo zespół Tourette’a. Przed nami jeszcze dużo badań powiązanych z powyższymi użyciami.


Jednak biorąc pod uwagę mały poziom ryzyka związanego z leczeniem marihuaną jak też kannabinoidami, zaciekawione strony zweryfikować mogą owe możliwości, pod warunkiem, że wykorzystywane Produkty będą posiadać oznaczony ilościowo i jakościowo skład, będą poddane inspekcji jakości i będą stosowane pod właściwym nadzorem lekarskim.

Tags: Produkty, życie, temat, sposób