Wakacje – gdzie w nadchodzącym sezonie udać się na wakacyjny urlop?


Przed nami wakacje. Już z pewnością w tej chwili bardzo dużo osób planuje swoje wakacyjne wojaże. Dla tych, którzy nie są w stanie podjąć szybciej decyzji dostępne są dwie, naprawdę różne propozycje: Peru i Ziemia Święta.


Ziemia Święta, a przede wszystkim Izrael jest miejscem, o odwiedzeniu którego marzy wiele osób. Nie ma się więc co dziwić, że wycieczka do Ziemi Świętej znajduje się w ofercie znacznej części polskich biur podróży. Wycieczka do Ziemi Świętej dla znacznej części osób, które zdecydowały się ją wykupić jest bardzo dużym przeżyciem , które ma charakter emocjonalny- zobacz. W zdecydowanej większości uczestnicy takiej wycieczki odwiedzają te same miejsca, w których przed przeszło dwoma tysiącami lat narodził się, mieszkał, prowadził działalność apostolską i został ukrzyżowany Jezus Chrystus. W programie każdej wycieczki do Ziemi Świętej znajduje się więc Betlejem, Nazaret, Jerozolima, ale także dolina rzeki Jordan i Góra Karmel. Ziemia Święta jest miejscem wyjątkowym nie tylko dla rzymskokatolików, ale także dla wyznawców islamu i judaizmu. Nie należy się więc dziwić, jeżeli naszymi sąsiadami okażą się wyznawcy jednej z wymienionych religii.


Machu Picchu
Author: Ryan Somma
Source: http://www.flickr.com
Całkiem odmienne atrakcje czekają na tych, którzy na miejsce urlopu wybrali Peru. Czekają tam pokryte śniegiem szczyty Andów, amazońska dżungla, ruiny wielkiego imperium Inków. Dla większości turystów, którzy decydują się na wyjazd do Peru podstawowym powodem wyjazdu jest chęć zobaczenia legendarnego miasta , w którym mieszkali Inkowie - Machu Picchu. Wyjazd do Peru najkorzystniej jest zaplanować pomiędzy czerwcem a wrześniem, szczególnie jeżeli celem wyjazdu jest pokonanie znanego Szlaku Inków. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zobacz http://eccotravel.eu/peru/nad czterdzieści kilometrów, do jego pokonania potrzebne są cztery dni. Szlak dobiega końca w Machu Picchu. To znane miasto położone jest na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. Nigdy nie dotarli tu Hiszpanie. To dzięki temu przetrwało do naszych czasów. Miejscem, które trzeba obowiązkowo odwiedzić jest także jezioro Titicaca położone na granicy Peru i Boliwii. Fani raftingu z pewnością chętnie udadzą się do kanionu Colca. Jest on naprawdę dużo większy od położonego w Stanach Zjednoczonych Wielkiego Kanionu. Wyjeżdżając do Peru, nie ma potrzeby ubiegania się o wizę. Wyraźnie ułatwia to organizację wyjazdu i sprawia, że na wyjazd do Peru decyduje się więcej osób.

Tags: jezioro, turyści, życie, wyjazd