Wakacje na Mazurach 2016


Mazury to ciekawe i piękne miejsce, aby odpocząć, złapać kontakt z naturą i po prostu spędzić wakacje. Dzięki pięknu naturalnego otoczenia, czystemu powietrzu, różnorodności zabytków i atrakcji, które czekają na turystów, Mazury co roku zwabiają tłumy, które niezwykle chętnie przyjeżdżają do tego uroczego zakątka Polski.
Zainteresowanie wypoczynkiem na Mazurach jest bardzo duże. Niekiedy zdarza się, że noclegi na weekend majowy są niedostępne już z początkiem roku kalendarzowego. Poszukując w Internecie noclegów: mazury wakacje 2016, można się przekonać, iż w niektórych ośrodkach wypoczynkowych, stali klienci zdążyli już dokonać rezerwacji tuż po ostatnim pobycie. Mazury to cudowna kraina jezior, która słynie z nich nie tylko w naszym Polski. Największe z nich – Mamry i Śniardwy to raj dla miłośników sportów wodnych.

Odpoczywać można na Mazurach w domkach położonych tuż nad samymi brzegami jeziora, hotelach i pensjonatach, polach namiotowych lub prywatnych kwaterach. Każdy, kto chce zacząć przygodę ze sportem wodnym, może wypożyczyć na miejscu wszelki niezbędny sprzęt, a nad bezpieczeństwem wypoczywających na Mazurach, czuwa w sezonie MWOPR.
jezioro
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Mazury mogą pochwalić się, poza pięknem naturalnego otoczenia oraz bogactwem miejsc do wypoczynku, także innymi walorami, które sprawiają, że często trudno już o noclegi na weekend majowy. Niewątpliwie Mazury wakacje - (domki wczasowe) 2016 to doskonały pretekst, by zobaczyć najsłynniejsze pole bitwy w Polsce - Grunwald, miejsce pokonania Krzyżaków. Na Mazurach z pewnością nie można się nudzić, bo dla spragnionych zwiedzania czeka wiele atrakcji. Są nimi cmentarze ewangelickie, zabytkowe dworki, pałace i parki, których pełno w tej części kraju.


Mazury to w okresie letnim także doskonałe miejsce rozrywek kulturalnych, które przyciągają wielu swoich fanów. Do imprez, które odbywają się tu regularnie podczas sezonu odpoczynku, należą koncerty, jak odbywający się w Mrągowie Piknik Country, Giżycki Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej Szanty oraz impreza dla miłośników muzyki hip-hop w Ełku – Hip-Hop Tour. Oprócz wydarzeń muzycznych, często organizowane są wydarzenia z udziałem kabaretów, na przykład Mazurskie Lato Kabaretowe oraz Mazurska Noc Kabaretowa. Co więcej, Mazury słyną też z rezerwatów przyrodniczych, a także Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Tags: hotele, turyści, okres letni