Urlop w USA i Tajlandii - co pożądane byłoby zwiedzić oraz które zabytki zobaczyć?


Wybierając się na wczasy, z pewnością już najpierw przygotowujemy sobie listę intrygujących miejsc oraz zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych odnajdziemy wiele fascynujących miast, pięknych zabytków i intrygujących miejsc, jakie warto zobaczyć.

Rzecz jasna zwiedzenie całych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, toteż należałoby dowiedzieć się które najważniejsze oraz najciekawsze miejsca potrzebnie powinniśmy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA pożądane byłoby rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to nigdy nie śpi, zaś Manhattan ciągnie rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku odkryjemy sporo bardzo starych budynków, jakie zachwycą nas swoją nadzwyczajną architekturą. Intrygującym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) zbudowana w 1878 roku i zachwycająca stylem neogotyckim.[
nowy jork
Source: pixabay
Najsłynniejszym zabytkiem nowojorskiego miasta jest bezspornie Statua Wolności mierząca 40 metrów, a także dwa drapacze chmur mieszczące się w sercu Manhattanu - Chrysler Building oraz Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, jaką też powinno się odwiedzić, lecąc do USA zdołamy też zahaczyć o Waszyngton. Słynnym miejscem na spędzenie urlopu czy też wakacji jest także Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w cudowne zabytki, poetyczne miejsca iatrakcyjną historię. Multum zabytków w Tajlandii pozostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, powinno się zobaczyć miasto Ayutthaya, w jakim można podziwiać pozostałości kilku świątyń i pałacu królewskiego. Niegdyś miasto to było metropolią Królestwa Syjamu. Mimo, że do tej pory nie odzyskało swojej świetności, z pewnością pożądane byłoby je zwiedzić - zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje. Rozległą sławą wśród turystów cieszą się także rezerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.Zajmują one nawierzchnię aż 600 tysięcy hektarów i wolno w nich zobaczyć faktycznie dużo wspaniałych roślin oraz zwierząt. Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła oraz bawołów, to zaledwie kilka atrakcji, które czają się w tych rezerwatach.

Tags: urlop, miasto, turyści, atrakcje