Światłoterapia - znany i wypróbowany sposób na depresję zimową


Światłoterapia to sprawdzony sposób na depresję zimową, jaki od wielu lat jest wykorzystywany na depresję zimową. Jest to sposób sprawdzony i bezpieczny, terapia ta jest bezwarunkowo bezbolesna i żeby dostarczyła satysfakcjonujące efekty wystarczy ledwo parę sesji. W światłoterapii wykorzystuje się specjalną lampę, która dzięki dostarczaniu wyśmienitej ilości światła sprawia ulepszenie stanu zdrowia u pacjenta.


lampa antydepresyjna
Source: www.ilumina.pl
Depresja zimowa to choroba, z którą zmaga się teraz multum osób. Nie jest to choroba długookresowa, jednak zdoła powodować dyskomfort, odczucie osamotnienia bądź zmożenia. Najczęściej występuje późną jesienią lub zimą, kiedy jesteśmy narażeni na niewystarczającą ilość codziennego światła. Zimą przedwczesnym rankiem i późnym popołudniem jest dość ciemno, sporo osób pracujących od rana do wieczora czuje się więc tak, jak gdyby powstawali w nocy i zarazem w nocy powracali do domu po męczącym dniu pracy. Więcej informacji znajdziesz .

To wszystko może sprawiać znużenie oraz denny nastrój. Idealnym sposobem na przemożenie tego pogarszającego się samopoczucia jest właśnie światłoterapia (firma Ilumina). Zabieg ten jest wykonywany w wielu rozlicznych gabinetach, jest ich tak wiele, że naturalnie nie będziesz mieć kłopotów z odnalezieniem listy gabinetów oraz ekspertów, którzy oferują profesjonalny zabieg światłoterapii. Niemniej możliwe jest także samodzielne nabycie lampy do światłoterapii. Koszt nabycia lampy do światłoterapii jest zróżnicowany, całość zależy od wysokości takiej lampy i także od marki oraz producenta.


depresja zimowa
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Zabieg światłoterapii nie jest w żadnym stopniu złożony, wystarczy tylko znajdować się w zasięgu światła, które jest wysyłane przez lampę. Nie trzeba siedzieć nieruchomo i wpatrywać się w lampę, wolno w tym terminie czytać albo oglądać telewizję, chociaż ważne jest to, żeby nie oddalać się na zbyt dużą odległość od światła, które jest emitowane przez lampę.

Tags: dom, lampa, choroba