Wilno – idealne miasto turystyczne, zatem co dobrze zobaczyć w stolicy Litwy, gdy i my zamierzamy się tam udać


Długie, zimowe miesiące mogą nam ogromnie dokuczać, a znakomitym lekarstwem na to jest wiosenna podróż. Nie musimy od razu szykować się na Malediwy, wystarczy chwila relaksu w stolicy Litwy. Wilno nęci turystów z całego świata, z jakiej przyczyny więc i ty nie miałbyś go odwiedzić?
Zwiedzanie warto rozpocząć od Starówki Wileńskiej, jaka odróżnia się mnogością stylów architektonicznych, co oznacza żywą historiię Wilna.
Starówka jest uznana przez UNESCO za najpiękniejszą starówkę w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale nie tylko ona jest godna uwagi, atrakcyjnych oraz malowniczych miejsc jest dużo więcej. Bez wątpienia dobrze wybrać się na Górę Zamkową, z jakiej ujrzymy nadzwyczajną panoramę miasta - dowiedz się więcej. Niezaprzeczalnym symbolem Wilna jest również Ostra Brama, ale też nie można nie zajrzeć na Cmentarz na Rossie. Zobaczymy w tym miejscu rzeczywiście piękne nagrobki i pomniki, jak również spoczywa tutaj dużo znanych i ważnych Polaków, toteż to jeden z głównych polskich cmentarzy, chociaż położony jest nie w Polsce, lecz na Litwie. Niesłychanie ważnym średniowiecznym zabytkiem jest poza tym Kościół Św. Anny.

Masz ochotę bliżej zbadać prezentowany tu temat? Jeżeli tak, zobacz szczegóły (https://warynski.pl/inwestycje/inwestycje-biurowe/) innych tego typu wpisów. One również omawiają tę sprawę.

Niemcy
Author: Jose Monsalve 2
Source: http://www.flickr.com


Chociaż nieduży, to ma przepiękne, skrupulatne koronkowe rzeźbienia oraz zdobienia znajdujące się na fasadzie. Następnym o nie mniejszym znaczeniu jest Kościół Św. Piotra i Pawła, a także katedra Św. Stanisława. Będąc w Wilnie nie można też nie przejść się po deptaku, a mianowicie po Ulicy Zamkowej, gdzie można zachwycać się zabudową miasta oraz nabyć wiele pamiątek dla najbliższych.Po powrocie z rewelacyjnej wyprawy chęć na podróżowanie wcale nie jest mniejsza, a tak naprawdę przeciwnie - przejdź na stronę. Chcemy znów gdzieś jechać, najlepiej z miejsca.
miasto
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Wystarczy, że przepierzemy parę ubrań, zapakujemy potrzebne rzeczy oraz już możemy ruszać. Nie musimy się tak spieszyć, lecz oczywiście, można już zacząć planowanie następnego wyjazdu i tym razem zdecydować się na np. Hamburg.
Nigdy nie myślałeś, by tam jechać? To błąd, gdyż to miasto uznawane za jedno z najbardziej urokliwych miast z Niemiec. Ulokowany jest nad wodą i niewątpliwie oczaruje każdego. Perła północy gwarantuje możliwość korzystania z wielu atrakcji, dzięki którym każdy dzień będziemy mieć zapełniony 24 godziny na dobę.

Tags: atrakcje, style architektoniczne, Góra Zamkowa