Witaminy konieczne do właściwego działania ustroju

Posted on 05/12/2017 3:46pm

Witaminy i minerały są konieczne do odpowiedniego funkcjonowania ustroju i zachowania wigoru. Witamina B12 bierze udział w generowaniu czerwonych ciałek krwi.
Niedobór takich ciałek wywołuje niedokrwistość organizmu, potocznie nazywaną niedokrwistością.


Przy niedoborze owej witaminy potrafią wystąpić kłopotliwe dokuczliwości, stany zapalne jamy ustnej, przykry zapach skóry, bolesne niedyspozycje miesiączkowe. Osoby, u jakich wystąpił deficyt witaminy B12 są zirytowane, często czują irytację i lęk, są mniej odporne na depresję i przemęczenie. Częstokroć czują drętwienie rąk i nóg, mają problemy z chodzeniem. Aplikowanie witaminy B12 może powstrzymać przebieg nieuleczalnych chorób takich jak stwardnienie rozsiane, bądź choroba Alzheimera.


Leczenie
Author: Sohel Parvez Haque
Source: http://www.flickr.com


Witamina b12 tabletki aplikowane są doustnie 1 pastylka dziennie, najlepiej w czasie posiłku, albo wedle wskazań medyka. Nie powinno się przekraczać zalecanej do spożycia dawki w ciągu dnia.


Witamina B12 jest jedną z tych witamin, w wypadku których nie ma mowy o nadużyciu. Rozkłada się ona w wodzie, przez co szybko wydalana jest z moczem, także z potem. Nie odkłada się w naszym organizmie tak, jak ma to miejsce w wypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. W związku z tym nie należy obawiać się jej przedawkowania. Przyjęcie nazbyt sporej dawki powoduje, że występuje wzmożona absorpcja takiego składnika i prędkie usunięcie nadmiaru.
Chociaż współcześnie sięgnąć można po doskonałej jakości suplementy diety, jakie są całkowicie dla ustroju bezpieczne, to lepiej wiedzieć, jakie artykuły żywnościowe są prawdziwym źródłem witaminy B12 i częściej je zjadać

Tags: choroba, konie, lek, produkt, Panie