Wojna z depresją


Depresja to poważne schorzenie, które jest zazwyczaj lekceważone przez ludzi. Jeśli ktoś cierpi na trwały zły humor, najczęściej jego bliscy próbują go rozweselić, głosząc banały o sezonowej chandrze. A to zupełna nieprawda – depresja jest chorobą, która musi być odpowiednio zwalczana. Cierpiącym na taką chorobę poleca się długie branie silnych lekarstw i zapisanie się na terapię.
Wbrew utartym frazesom, leczeniem nie jest wcinanie dużej ilości czekolady i folgowanie swoim zachciankom. Warto także obalić stereotyp, który mówi, że panowie na depresję nie chorują i nigdy nie płaczą. To totalna brednia, która posiada swoje źródła w zmaskunilizowanej kulturze, a nie w prawdziwych doświadczeniach psychologicznych. Aby podkreślić absurdalność takich mitów, warto przywołać jednego z największych przywódców w dziejach UK i całego globu – Winstona Churchilla, który zapadał na okresowe załamania nastroju. Jak można zobaczyć, nawet najpotężniejszy mężczyzna może paść ofiarą zmian, które są przyczyną depresji.

depresja
Author: Lies Thru a Lens 
Source: http://www.flickr.com
Skuteczną techniką leczenia i prewencji depresji jest terapia światłem (więcej na ). Jak bez wątpienia słyszeliście, człowiek bardzo potrzebuje blasku słonecznego, by prawidłowo funkcjonować. Niedobór promieni naszej życiodajnej gwiazdy powoduje, że zostaje rozchwiana gospodarka hormonalna – co potem wiedzie do chorób na tle depresyjnym. Świetnie można to dostrzec na przykładzie mieszkańców państw północnych, którzy bardzo często zapadają na depresję i mają skłonności samobójcze.W zimowe miesiące zatem idealnym sposobem na trzymanie się z daleka od złego humoru jest lampa antydepresyjna. Można taki sprzęt zamówić i założyć w mieszkaniu, by napawać się dobrym humorem cały czas. Można też uczęszczać na zabiegi leczenia takim światłem - pełen raport. W okresie letnim najlepszymi sposobami są oczywiście wyruszanie na długie spacery w ładne dni oraz jeżdżenie do egzotycznych krajów, w których słońce działa z wielką siłą.

Tags: terapia, kultura, depresja, zabiegi