Wyjazd do ziemi bardzo ważnej dla wszystkich chrześcijan


Są osoby, które powinny odbyć przynajmniej jedną pielgrzymkę do miejsca kultu. Łączy się to z religią, której są wyznawcami. Dla osób z naszego kraju bardzo ważnym miejscem jest Ziemia Święta. Nigdzie nie napisano, że wszyscy chrześcijanie muszą tam się wybrać, ale wiele osób , którzy wierzą w Chrystusa Pana wybiera się na wycieczka do ziemi świętej.


Wycieczki tego rodzaju są oferowane przez wiele biur podróży trzeba jedynie wejść do biura i poznać szczegóły. Część wycieczek to typowe pielgrzymki, odwiedza się jedynie miejsca związane z religijną historią, ale jest też sporo wycieczek, które poza religijnym charakterem mają dużą dawkę atrakcji, które zaspokoją nawet najbardziej wybrednego turystę.

Ziemia Święta
sprawdź to
Author: Shiny Things
Source: http://www.flickr.com


Nie raz mieliśmy okazję widzieć pielgrzymki osób po naszych polskich drogach. Jednak bycie pielgrzymem, to też lot samolotem np. między innymi do Ziemi Świętej. Wielu osobom Palestyna i Izrael kojarzą się jedynie tylko z obszarami zagrożonymi konfliktami na każdej płaszczyźnie. Ale możemy też pojechać na wycieczka do ziemi świętej (link) i poza miejscami kultu religijneglinkpoznać się z życiem ludzi, którzy tam mieszkają i obejrzeć ogrom ciekawych miejsc. Ziemia Święta to miejsce specyficzne, określenie wzięto z Biblii. Nie każda religia myśli w taki sam sposób o tych obszarach. Jednak ludzie będący chrześcijanami są przekonani, że to właśnie na tych terenach żył i nauczał Jezus. Dlatego sporo biur zajmujących się organizacją podróży ma w swojej ofercie różne opcje wycieczek właśnie na teren Ziemi Świętej. Większość z nich to wycieczki objazdowe, czyli wyjazd do wszystkich istotnych miejsc z punktu widzenia chrześcijanina, ale również odpoczynek w hotelu.

Jednak są również wyprawy, które poza zobaczeniem miejsc kultu religijnego dają możliwość poczucia klimatu tych terenów. Bardzo często poza atrakcjami w Palestynie i Izraelu wycieczka ma okazję być również w Egipcie, czy jakimś innym kraju. Biura podróży chcą umilić wyjazd ludziom które wierzą lub po prostu są ciekawe. Nie musimy, więc być bogobojnym człowiekiem, żeby wybrać się w podróż do Ziemi Świętej. Chociażby ze względów historycznych warto dotrzeć do tak niesamowitych miejsc, o których możemy przeczytać w wielu księgach, nie tylko tych religijnych.

Tags: wycieczki, Biura podróży, pielgrzymki