Wymarzone wakacje


W ostatnim czasie widać autentyczny boom na Tajlandię, jaka właśnie o tej porze roku przeżywa największe oblężenie. Przed podróżą do hałaśliwego Bangkoku i na rajskie plaże sprawdźcie, jak uplanować wczasy, aby nie przepłacić.


Podczas, gdy skuta mrozem Europa zimuje, Tajlandia rozkwita w pełnym słońcu.


Właśnie dlatego jest to optymalny czas, aby wybrać się w podróż do dalekiej Azji Południowo-Wschodniej oraz wypocząć od hulających w Europie zamieci śnieżnych.

Tak pochłonął Cię ten tekst, że masz chęć na nowe wątki? Najmniejszy problem. Najnormalniej w świecie kliknij na łącze do wpisu (https://primaveraspa.pl/wczasy-nad-morzem-z-wyzywieniem/) i czytaj bez limitów.

Od początku listopada do połowy lutego w kraju tym panuje pora ciepła i sucha, w największym stopniu przyjazna dla trampa. Nie będzie tak upalnie jak w gorących miesiącach i, co najistotniejsze, rzadko pada deszcz. Jednym słowem, to idealna aura na przechadzki po rajskich wybrzeżach, trekking po porośniętych bujną florą parkach narodowych, oglądanie niepospolitych buddyjskich świątyń i poznawanie egzotycznej kultury i smaków odległej Azji. Jeżeli idzie o wakacje Tajlandia jest świetnym wyborem.
Białystok nocą
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com


W Tajlandii, inaczej niż w Europie, wyróżnia się 3 pory roku: suchą oraz gorącą (trwa od marca do maja, natomiast temperatura powietrza częstokroć przekracza 40 stopni Celsjusza), wilgotną i gorącą (czerwiec - październik, a wilgoć powietrza oscyluje w granicach 97%) oraz trwającą obecnie porę suchą i ciepłą, gdy to temperatura przypomina tę, jaka występuje w lecie w Europie. Perfekcyjna pora na ekskursję do Tajlandii rozpoczęła się w listopadzie oraz potrwa do końca lutego.


Dokładnie w tym okresie możemy cieszyć się pełnym słońcem, relatywnym brakiem opadów oraz przyjemną dla zwiedzania i odpoczynku temperaturą. W tymże czasie polecana również jest wycieczka do Ziemi Świętej.

Tags: pogoda, urlop, SPA, plaża, okres