Wysiłkowe nietrzymanie moczu - terapia


WNM to powszechny kłopot dotykający panie w wieku menopauzalnym oraz wieloródek. Szacuje się, że co piąta kobieta boryka się z owym schorzeniem. W obydwu przypadkach jest to następstwo naciągnięcia pochwy i osłabienia mięśni dna miednicy, skutkiem czego zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej. Wysiłkowe nietrzymanie moczu postępuje wraz z wiekiem, a leczone we wczesnej fazie przynosi szanse na kompletne wyleczenie przy zastosowaniu laserowych technik. WNM objawia się odruchowym popuszczaniem moczu nawet w trakcie niewielkiego wysiłku takiego jak: kichanie albo podczas dźwigania.
laser
Source: foter.com
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu z pomocą lasera polega na odtwarzaniu struktury tkanek łącznych umożliwiając wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej i przywracając należyty kąt nachylenia cewki oraz jej normalną funkcjonalność. Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Do życia intymnego można wrócić po około tygodniu.

Zabieg polega na wzmocnieniu ścianek pochwy a także obszaru ujścia cewki . Zależnie od stopnia nasilenia symptomów poleca się wykonanie od 1 do 2 zabiegów z jedno miesięcznym odstępem między nimi. Rezultat zabiegu odczuwalny jest po upływie jednego miesiąca od dnia jego przeprowadzenia. Dzięki naświetlaniom ścian pochwy za pomocą lasera a także zapoczątkowaniu ich regeneracji, przywrócone może być naturalne ph pochwy, powiększa się jej napięcie jak też poziom nawilżenia, co oddziaływa na poprawienie jakości życia codziennego.
Nietrzymanie moczu leczenie laserem to zabieg całkowicie bezbolesny a na dzień dzisiejszy jest najmniej inwazyjną metodą leczenia - . W przypadku pań w zaawansowanej fazie WNM medycy proponują zabiegi chirurgiczne, wykonywane w ramach chirurgii dnia jednego, dające błyskawiczny rezultat a także dużą skuteczność. O możnościach zastosowania danej metody pacjentka jest instruowana podczas wizyty doradczej, po zrealizowaniu wywiadu lekarskiego oraz badania ginekologicznego. Zabiegi laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu mogą być wykonywane jedynie przez ginekologa, co gwarantuje bezpieczeństwo pacjentki.

W jaki sposób znaleźć ośrodek proponujący tego rodzaju zabiegi w swym mieście? Sugeruję wpisać w przeglądarkę internetową zwrot: klinika Alkater - (leczenie uzależnień warszawa) ginekologiczna Wrocław - Gyncentrum.

Tags: laser, technika, hospitalizacja