Wzrok wydaje się być jednym z najistotniejszych zmysłów - jego dysfunkcja sprawia, że najczęściej czujemy się jak dzieci we mgle


Każdy ludzki zmysł wydaje się być nam wyjątkowo niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Jednakże mówi się, że to wzrok jest najcenniejszy, gdyż jego brak powoduje duże komplikacje w funkcjonowaniu i wykonywaniu nawet prostych rzeczy.


Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Zatem dbajmy o wzrok.


Duży odsetek osób na świecie nosi okulary (http://rajsoczewek.pl/ray-ban-new-wayfarer). Nikogo już to nie zaskakuje. W XX wieku dały o sobie znać natomiast kolejne dolegliwości oczu, które są dość trudne. Często prowadzą one nawet do utraty wzroku. Należą do nich przykładowo zaćma i zwyrodnienie plamki żółtej. Ta ostatnia choroba zwana jest także AMD (ang. Age Ralated Macular Degeneration). Jest to niesłychanie dokuczliwa choroba. Pojawia się wraz z upływem czasu. Mówi się, że nawet 30% osób powyżej 70. roku życia może zachorować na zwyrodnienie plamki żółtej.


masaż
Author: domzdrowia.pl
Source: http://www.domzdrowia.pl


Na szczęście nowoczesna medycyna energicznie się już na tyle szybko, że możemy walczyć z taką przypadłością. Leczy się ją przy użyciu lasera 2RT, który odnawia siatkówkę oka. Taki typ lasera jest bardzo delikatny i nie wywołuje jakichkolwiek uszkodzeń, ani skutków ubocznych. Toteż przy jego zastosowaniu możemy niemal całkowicie zniwelować początkowe stadium choroby, które ocali Pacjenta przed późniejszą, całkowitą utratą wzroku. Dlatego tak istotna jest profilaktyka oraz częste wizyty u lekarza.


Mówi się, aby osoby, które przekroczyły już 50 lat, kontrolowały swój wzrok (ciekawe laserowa korekcja wzroku gliwice) u doktora raz w roku lub nawet regularniej jeśli takie będzie zalecenie doktora.

Tags: sen, żel, Pacjent, medycyna, lekarz