Życie zaczyna się po sześćdziesiątce, czyli w jaki sposób seniorzy będący na emeryturze i radzą sobie z nadmiarem wolnego czasu


Przejście na emeryturę lub ewentualnie rentę, praktycznie w każdym przypadku wiąże się z nadmiarem czasu, który przecież trzeba wypełnić, najkorzystniej w jakiś sensowny sposób. Można rzecz jasna w ogóle nie podejmować jakichkolwiek przedsięwzięć, ale gdy życie emeryta będzie naprawdę nużące i co gorsza, może zakończyć się popołudniami spędzanymi przed monitorem telewizora. Tymczasem osoby po sześćdziesiątce, a nawet osiemdziesiątce, są w stanie zachować fantastyczną kondycję tak fizyczność, jak i intelektualną.


senior
Author: Monika Kulej
Source: BAREL POLAND
Osoby starsze na szczęście nie znalazły się zupełnie na społecznym marginesie. Za sprawą telewizji i akcji charytatywnych ciągle powraca temat trudności, z jakimi borykają się nasi dziadkowie lub rodziciele. Przede wszystkim kieruje się uwagę na brak właściwej pomocy medycznej, co jednak zupełnie nie oznacza, że inne potrzeby staruszków schodzą na drugi plan.

Powiatowe domy kultury organizują zajęcia dla seniorów, a wybrane placówki idą jeszcze krok naprzód i w rezultacie takich przedsięwzięć babcie przychodzą do przedszkoli, żeby odpowiadać na intrygujące, a przy okazji zdumiewające pytania pięciolatków. Natomiast dla tych bardziej wymagających pięćdziesięciolatków powołane do życia tzw.

Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na omawiany temat - odsyłam do linka (https://edukacjaaktywna.pl/kabaty.html), gdyż tam są wartościowe fakty opisujące przedstawiany wątek.

uniwersytety trzeciego wieku. Tak obmyślane zajęcia dla seniorów pozostają świetnym pomysłem dla osób, które chcą rozwijać swoje własne pasje i ciągle stawiają na ustawiczny rozwój swojej osobowości.


rozwój osobisty
Author: Tyler Hebert
Source: http://www.flickr.com
Tym samym można zrealizować swoje marzenia, które zostały wcześniej zarzucone np. ze względów pieniężnych lub czasowych. Fantastycznym pomysłem jest także działalność w kole gospodyń wiejskich. Taka oferta jest kierowana dla kur domowych mieszkających na wsi, gdzie dostęp do innego rodzaju możliwości rozwoju intelektualnego jest mocno ograniczony, ale jak argumentują gospodynie, taka aktywność daje dużo satysfakcji i zapewnia stały rozwój osobisty.

Odejście na emeryturę staje się okazją do zmiany dotychczasowego trybu życia. Tak kobiety, jak i panowie mogą teraz poświęcić czas na aktywność fizyczną.

Jeśli przedstawiany temat niesamowicie Ci pasuje, to aby zdobyć kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź dalej i kliknij tu.

I to w jakimkolwiek razie nie musi być męcząca jazda na rowerze czy na nartach. Ogromnym zainteresowaniem ze strony emerytów, cieszą się tzw. kijki, czyli nordic walking. Zresztą tutaj nie chodzi jedynie o zmęczenie w pochlebnym tego słowa znaczeniu, bo w czasie spacerów nawiązują się nowe znajomości albo odradzają te sprzed lat. Tak rozumiany rozwój osobisty na pewno podnosi seniorom poczucie wartości i dodaje śmiałości.

Tags: medycyna, senior, emerytura