Łykasz leki i zastanawiasz się, które mogą być lepsze – zwycięża reklama czy opinia lekarza?


Jeszcze nie tak dawno temu typowy obywatel RO brał lekarstwa jedynie przepisane przez doktora. Ewentualnie wspierał organizm witaminą. Dzisiaj jego apteczka pęka w szwach. Kupuje już nie jedynie w punktach aptecznych, lecz i w… sklepie spożywczym.


To oznacza, że jesteśmy zbiorowością lekomanów?


Reklamy, którymi są zasypywani Polacy w TV i radiu, starają się przekonać do zakupu określonego lekarstwa. W dużej mierze to suplementy albo preparaty witaminowe. W zależności od pory roku reklamie podlegają leki na utratę wagi, leki (zobacz leki na wzdęcia) na podniesienie odporności, tabletki na grypę, tabletki na zły nastrój. A i one bywają mocniej rozdzielane – syropy na kaszel mokry, suchy; tabletki na pozbycie się wody z organizmu, zatrzymanie łaknienia. Największą popularnością cieszą się tabletki na bóle i preparaty witaminowe.

Ciekawi Cię przedstawiony materiał? Jeżeli tak, to śmiało wejdź na ten link - to naprawdę użyteczna propozycja (https://bakaliowyswiat.pl/), która jest godna Twojej uwagi.

Niestety tu także wybór nie jest łatwy – tabletki na ból zatok, stawów, menstruacyjne i tak dalej. Witamina C, E, zestawy multiwitaminowe. Reklama daje obywatelom naszego kraju gamę towarów, z których mają szansę wybierać bez najmniejszych trudności.
(ogólnie o lekach)
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


Co na to medycy? Spora część sądzi, że suplementy nie mogą zaszkodzić, lecze i nie we wszystkim są w stanie pomóc. Wielu stawia na tradycyjne podejście – leki farmakologiczne a także właściwe odżywianie. Na świecie powołano do życia jednak bardzo wiele firm wytwarzających leki i okazuje się, że nawet takich na receptę mamy niewyobrażalną ilość. Częstokroć bardzo różnią się ceną. W tym przypadku pomocną rękę mogą dać lekarze albo aptekarze, którzy przedstawiają zamienniki. Okazuje się, iż lek o takim samym składzie, ale wytworzony przez dwie różne firmy, może może mieć niższą cenę nawet o pięćdziesiąt procent.


Co zatem wybrać – reklama czy słowa lekarza?


Idealnym wyjściem okazuje się równowaga. Jeśli chorujący potrzebuje mocnych lekarstw, powinien natychmiast udać się do lekarza.


Jeśli trapi go delikatny ból głowy, może sam zakupić tabletki w punkcie aptecznym (albo – jak zdecydowanie częściej się zdarza – nawet w hipermarkecie). Produkty witaminowe czy suplementy także nie będą złe, jeżeli będą brane zgodnie z zamieszczonymi na opakowaniu wytycznymi. Przede wszystkim ważny bywa jak zawsze zdrowy rozsądek.

Tags: twarz, apteka, kaszel, trudności, zdrowe