Z jakich pobudek działają dawcy nasienia oraz jakie badania powinni oni zrobić?


Są tego typu okoliczności w życiu osoby ludzkiej, kiedy bardzo pragniemy posiadać potomstwo, ale nasz partner bądź to jest bezpłodny, lub kobieta jeszcze swojego wybranka nie ma.
uśmiechnięte dziecko
Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com


Z pomocą nadchodzą wtedy tak zwane banki spermy, które oferują nie tylko specjalistyczne poradnictwo, ale też kolejne posunięcia posiadające na celu spłodzenie potomka.


Z tego typu bankami współpracują panowie, jacy w takiej sytuacji nazywani są jako dawca nasienia. Jednak tego typu bank spełnia rolę pośrednika, z tego powodu dawcy mogą również ogłaszać się po prostu w gazetach. Niestety patrząc na tę kwestię od strony kobiety, jest to dosyć niebezpieczne rozwiązanie, gdyż ta nie ma gwarancji w odniesieniu do stanu zdrowia takiego dawcy. Wspomniany dawca może, jeśli tylko kobieta wyraża na to zgodę, utrzymywać dalszy kontakt, jednak nie jest to ogólnie stosowana norma. Przed samym zapłodnieniem podpisywana jest naturalnie stosowna umowa, w jakiej dawca nasienia zrzeka się praw do swego nienarodzonego jeszcze dziecka.


Z punktu widzenia kobiety istotne jest, aby wspomniany dawca był zdrowy fizycznie i umysłowo oraz, żeby nie miał jakichkolwiek uzależnień, gdyż tego typu skłonności do używek mogą być przekazywane w genach. Tego typu dawca robi nie tylko badania krwi, ale również inne, np. na brak obecności wirusa HIV. Innymi słowami wykonuje wszystko, aby kobieta zdobyła gwarancję, że jej dziecko będzie zupełnie zdrowe.
Należałoby wspomnieć, że czasem na taką formę zapłodnienia godzą się oboje partnerów, gdyż z powodów biologicznych nie są w stanie na własną rękę poradzić sobie z kłopotem bezpłodności. Wtedy w prasie lokalnej albo zwyczajnie w internecie poszukują ogłoszenia dawcy, jaki zapewnia, że robi to, żeby pomóc paniom w zajściu w ciążę.

Tags: żel, olej, wiek, kłopot