Jak leczą pijawki?


Pojęcie medycyny niekonwencjonalnej w Polsce jest bardzo kontrowersyjne. A przecież akupunktura, która w naszym kraju orzekana jest jako metoda naturalna, w krajach azjatyckich uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Do niedawna podobnie było z zabiegami z wykorzystaniem pijawek. Pacjent, który informował w czasie wizyty lekarskiej o zabiegu hirudoterapii zwykle spotykał się z dezaprobatą.
Apteka symbol
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Obecnie sytuacja ta nieco uległa zmianie, tym bardziej, że hirudoterapia w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) traktowana jest jak zabieg leczniczy. Poza tym, zabieg wykonywany jest równolegle z zaleceniami lekarza prowadzącego. Największe sławy korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które nierzadko przynoszą lepsze efekty pod kątem zdrowia jak też w wyglądzie i są w stanie zapłacić za to kilkaset dolarów za jeden seans.Pijawki wykorzystywano już w czasach starożytnego Egiptu.

Przeczytaj więcej porad pod linkiem (http://www.jednosc.pl/) - pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się - one dotyczą pokrewnej problematyki, więc również Cię zaciekawią.

Nasi dziadkowie uważali, iż wysysają z człowieka złą krew, więc samopoczucie po nich jest tak dobre. Miały wpływ na wiele schorzeń i przypisywano im wielką moc. Tym bardziej, że pijawki wydzielają hormony szczęścia, co wpływa na lepszy nastrój po ich zastosowaniu. Człowiek jakiś pogodniejszy, ma więcej energii. Nic więc dziwnego, że hirudoterapia przeżywa obecnie w świecie renesans.

Gdzie poszukiwać informacji o hirudoterapii? Oczywiście w internecie, wpisując w wyszukiwarce interesujący nas temat, czyli: jak leczą pijawki ? Wiarygodnym źródłem informacji są również krewni lub znajomi. Dobrze jest zasięgnąć porad czy znają dobry gabinet lub - zobacz szczegóły posiadają dobre zdanie o osobie, która stawia pijawki. A powinniśmy się odważyć ponieważ lista chorób leczonych pijawkami jest imponująca i obejmuje: żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, krwiaki i zakrzepy, reumatyzm i dużo innych.


Klinika leczenia niepłodności
Source: www.gyncentrum.pl
Hirudoterapeuci utrzymują, iż stosować pijawki nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega. Lub wydaje mu się, że, że nic mu nie dolega. Pacjenci mogą nic o schorzeniu nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” natychmiastowo i dolegliwość zlikwiduje, zanim ta zdąży się ujawnić.

Tags: zabieg, akupunktura, człowiek