Zabawny sposób komentowania naszej rzeczywistości za pomocą ołówka


Mimo iż tytuł wydaje się nieco tajemniczy, z pewnością wszyscy bardzo dobrze zorientowali się, o co chodzi.Takiego rodzaju zabawne obrazki, bo to o nich tekst, cieszą się ostatnio wielkim powodzeniem.


Nic dziwnego - w końcu żyjemy w cywilizacji obrazkowej.


Skórzane szelki
Author: Agata Wojtkiewicz
Source: Agata Wojtkiewicz
Rysunek satyryczny, mimo że znany już długie dziesięciolecia, wydaje się, iż nigdy przedtem nie był tak ceniony. Jest wiele jego rodzajów, zarówno jeżeli chodzi o grafikę, jak również tekst. Śmiało można stwierdzić, że ilu twórców, tyle rodzajów tego sposobu komentowania rzeczywistości. Jest tego również druga strona - mnóstwo artystów tak wyspecjalizowało się w takiej dziedzinie, iż zyskali swój niepowtarzalny styl, dzięki jakiemu ją błyskawicznie rozpoznawalni przez wielbicieli. Taki typ sztuki wymaga zdolności do błyskotliwego formułowania myśli i stanowczej kreski, która nie skupia się zanadto na detalu, nie tworzy skomplikowanych konstrukcji obrazów, ale w paru ruchach punktuje to, co najistotniejsze.

Jeżeli interesuje Cię przedstawiany artykuł, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej także zawiera równie istotne informacje - nie wahaj się, tylko zobacz go.

Co ciekawe wcale nie ma potrzeby być wybitnym plastykiem, aby zrobić furorę w takiej dziedzinie - czasem znacznie ważniejsza jest ta warstwa związana z językiem, a obraz (joan miro reprodukcje) to tylko dodatek.


Humor rysunkowy jest tak ceniony z kilku powodów. Z pewnością jest tak dlatego, iż jest świeży: niemalże zawsze stanowi zabawny komentarz do aktualnych wydarzeń, komentując to, co w nich najważniejsze. Poza tym bardzo zachęcająca jest jego forma: krótka, treściwa, szybko dążąca do finału. Cenimy humor rysunkowy ponieważ to dość prosty sposób na poprawienie sobie nastroju.


Jest ona również szybko osiągalny - znajdziemy go w niemalże każdym magazynie, na portalach społecznościowych, w internecie - w każdej chwili i w jakimkolwiek miejscu da się po niego sięgać.

Tags: styl, port, rzeka