Zabieg zatok – czy możemy przewidzieć efekt?


Przeprowadzone w minionych latach badania udowodniły, iż na przewlekłe zapalenie zatok może cierpieć nawet co dziesiąty mieszkaniec Europy. Dla pacjentów, u jakich farmakologiczne leczenie jest nieefektywne, zbawieniem pozostaje endoskopowa operacja.


Rezultaty endoskopowej operacji są na ogół doskonałe.


Soki owocowe
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com


Lecz w poniektórych sytuacjach przykłada się do niej nazbyt duże nadzieje. Teraz można przewidzieć, u których chorych efekt zabiegu będzie zadowalający, a u jakich nie ( wybitny chirurg naczyniowy w Poznaniu - pco-poznan.plwybitny chirurg naczyniowy w Poznaniu - Zapalenie zatok definiuje się jako przebieg zapalny błony śluzowej nosa, który charakteryzują objawy takie jak: wydzielina z nosa, ból bądź rozpieranie w obrębie twarzy a także upośledzenie węchu. Do rozpoznania nieodzowne jest stwierdzenie typowych zmian w badaniu endoskopowym czy tomografii . Praktykowanie badania RTG zatok nie jest w tym momencie rekomendowane w ramach procesu diagnostycznego. Zasadnicze znaczenie w terapii przewlekłego zapalenia zatok przynosowych mają sterydy donosowe jak też środki wody morskiej . U pacjentów, u jakich zidentyfikowano alergię, wskazane jest również włączenie farmaceutyków przeciwhistaminowych. Gdy takie leczenie przynosi poprawę, musi być kontynuowane . W przeciwnym razie pacjenta należy skierować do profesjonalisty otolaryngologa, jaki szacuje zasadność włączenia antybioty http://pco-poznan.pl/zabiegi-otolaryngologia =1504/5536137900560___flickr_16885308328.jpg|L|W=183|ALT=skarpetki|TITLE=pacjenci]
FESS Poznań czy przez poniektórych mieniona FEOZ, jest leczeniem operacyjnym wykonywanym w wypadku długotrwałego zapalenia zatok a także polipów nosa.


Zabieg tenże realizuje się ją w ogólnym znieczuleniu czyszcząc zatoki przynosowe ze zmian polipowatych bądź zapalnych poprzez przednie nozdrza. Można w tenże sposób zoperować wszelkie zatoki przynosowe. W wypadku choroby pomóc nam może chirurg naczyniowy Poznań.

Tags: konie, wyniki, palenie