Zadbaj o zdrowie


Za wieczne zmęczenie oskarżasz niskie ciśnienie i niedostateczną ilość słońca? Specjaliści radzą: zrób rachunek sumienia.
Namyślmy się, jak długo śpimy, czy uprawiamy sport, jak się odżywiamy, kiedy ostatni raz mieliśmy robione badania kontrolne.
Wsłuchajmy się w siebie, gdyż często nawet długo utrzymujący się katar może świadczyć o problemach ze zdrowiem. Bywa, że w ciągu roku chorujemy, chodzimy zakatarzeni pomagając sobie samemu środkami bez recepty i wodą morską w spreju. Jeżeli jednak mimo starań katar nie ustępuje, a pojawiają się nieprzyjemne objawy (gorączka, ból mięśni lub głowy), wizyta u lekarza jest niezbędna.
grypa
Author: Robert Couse-Baker
Source: http://www.flickr.com
Czego spodziewać się u lekarza?Zwykle po przeprowadzeniu wywiadu laryngolog potrafi stwierdzić, czy cierpisz na zapalenie zatok. W chwili badania laryngologicznego zbada stan twoich górnych dróg oddechowych, ze szczególnym uwzględnieniem badania jam nosa.

Masz ochotę uzupełnić swoją wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Wystarczy wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej informacji.

Umożliwia ono odkryć możliwe obrzęki w jamach nosa, istotę wydzieliny, a także wyeliminować nowotwory, w niektórych przypadkach dające podobne dolegliwości, jak typowy stan zapalny. Bardziej wnikliwe badanie można wykonać dzięki bezbolesnym (choć niezbyt komfortowym) badaniom endoskopowym, a więc z zastosowaniem specjalistycznego wziernika z wmontowanym źródłem światła (link). Po badaniach oraz odkryciu powodu uciążliwych dolegliwości, laryngolog Warszawa wprowadza odpowiednie leczenie, które pomoże na całkowitą eliminację kataru.W kwestii prób pozbycia się natrętnego kataru, dobrze jest posłuchać rad lekarza - laryngologa i zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Przyjmowanie dużych ilości płynów powoduje bardziej efektywne oczyszczanie się nosa z wodnistej wydzieliny. Istotne znaczenie ma również odpowiednia dieta, obfita w odżywcze składniki, ciepłe potrawy oraz gorące płyny (np. herbatę z sokiem malinowym). Konsekwencja w leczeniu przewlekłego kataru to zwykle droga do sukcesu.Czasem trudno samemu ocenić, czy utrzymujący się katar i towarzyszący mu ból głowy, są objawami poważnego schorzenia, czy jeszcze zwykłą wirusówką. Z tego względu, niepokoje zawsze najbezpieczniej rozwiać u specjalisty.Tags: ból, badania, laryngolog