Zakopane w lecie i w zimie


Chyba najbardziej słynnym z kurortów górskich w naszej ojczyźnie jest Zakopane. Zaczątki Zakopanego sięgają drugiej połowy XVII w.. Najpierw Zakopane było osadą pasterską. Z końcem XIX w. zyskało Zakopane renomę. Zakopane jest punktem gdzie w II spotykała się częstokroć i mieszkała na stałe elita intelektualistów.


Legenda Zakopanego przetrwała do dzisiaj. Również obecnie Zakopane (więcej o atrakcje w Zakopanem www.witowextreme.pl/) jest nader atrakcyjnym miejscem. Zakopane jest kurortem wymarzonym na wakacje w górach. Tramp ma do wyboru kilka opcji. Może zamieszkać w apartament najętym w Zakopanem, lub też w górskim schronisku bądź pensjonacie. Obecnie w Zakopanem jest centrum narciarskich sportów i turystyki górski w naszej części Tatr. Na terenie miasta siedzibę swoją ma Tatrzański Park Narodowy. Jest to jeden z częściej uczęszczanych parków narodowych w Polsce w którym w ciszy i spokoju można odprężyć się aktywnie. Najwygodniejszą bazą wypadową dla łazików może być apartament (na stronie). Komfortowy dojazd z każdej części Polski, jednocześnie z centrum Zakopanego możemy prawie natychmiast wyruszyć na szlaki.
Author: Belvilla
Zakopiańskie trasy turystyczne oferują zwiedzającym wiele poziomów trudności. Mniej doświadczony lub młody turysta może ruszyć na eskapadę tatrzańskimi dolinami, dla przykładu Doliną Kościeliską bądź wyruszyć na spacer do Morskiego Oka. Dla bardziej doświadczonych wędrowców pożądających wrażeń sugeruję Wspinaczkę na Świnice.


Seniorzy także odkryją coś dla siebie. Wystarczy znaleźć w apartament i nestor ma idealną pozycję wyjściową do spacerów po starszej części miasta. Zanim jednak wyruszymy, trzeba znaleźć miejsce na nocleg. Można wyróżnić kilka strategii: „Na wariata” najczęściej stosowana przez młodzików. Metoda dla miłośników Totolotka. Minusem jest to, że raczej nie możemy liczyć na niedrogi motel, a już na pewno wynajem apartamentu w Zakopanem. Strategia następna - tradycyjna. Poszukujemy noclegu pocztą pantoflową na parę miesięcy przed urlopem. I ostatnia, dzisiejsza strategia - siadamy przed komputerem i szukamy wedle naszych predyspozycji ofert wynajmu apartamentów w Zakopanem. Autor

Tags: hotelu, apartamencie, motelu